Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najpierw liga, potem dwudniowe zawody. Ostre przetarcie w Gdańsku


Nadchodzące dni będą niezwykle pracowite dla reprezentantów mławskiego Płetwala. Jutro na basenie w Mławie odbędą się inauguracyjne zawody ósmej edycji ligi pływackiej. Natomiast na początku listopada przyjdzie czas na dwudniowe zawody o puchar Burmistrza Mławy.


Sezon w przypadku naszych zawodników rozkręca się powoli. We wrześniu rywalizowali tylko na jednej imprezie – na obiekcie Akademii Morskiej w Gdyni nie udało się zdobyć ani jednego medalu. Lepiej pod tym względem poszedł drugi wyjazd na polskie wybrzeże. Z międzynarodowych mistrzostw w Gdańsku wrócili z sześcioma indywidualnymi laurami. Liderami naszej ekipy okazał się duet zawodników: Patryk Kaliszewski i Amelia Butryn. Oboje zapracowali na miano multimedalistów.

Amelia mogła wywalczyć nawet trzy krążki. Ostatecznie skończyło się na dwóch – na 100 metrów stylem zmiennym finiszowała na czwartej pozycji. Za to na 50 metrów klasykiem okazała się najlepsza, a w tym samym stylu, tylko na czterokrotnie dłuższym odcinku, była trzecia. Natomiast Patryk wywalczył srebro (50 metrów klasycznym) i brąz (200 metrów klasycznym).

Po medal sięgnęła także Zuzanna Deręgowska (brąz na 100 metrów grzbietowym). Natomiast w pierwszej dziesiątce finiszowali Marcel Bużycki, Julia Błażkiewicz, Aleksander Orkwiszewski, Jan Pawłowski, Mieszko Sadza oraz Natalia Tomczak.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x