Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z roku na rok jesteśmy coraz ciężsi, coraz więcej siedzimy


Choroby będące powikłaniem otyłości – czyli schorzenia układu krążenia i ruchu oraz nowotwory – pochłaniają 10 mld zł rocznie z budżetu NFZ i ZUS – powiedział PAP Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Według niego do tej kwoty należałoby doliczyć jeszcze koszty ponoszone przez pracodawców.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


„Z roku na rok jesteśmy coraz ciężsi, coraz więcej siedzimy” – mówił dyrektor IMiD, wskazując na konieczność racjonalnego odżywiania i zwiększenia aktywności fizycznej przez Polaków.

Pytany o pomysły na rozwiązanie problemów służby zdrowia, Tomasz Maciejewski wspomniał o możliwości budowania całych zespołów wspierających lekarzy. Według niego chodziłoby tu o dietetyków, fizjoterapeutów czy doradców zdrowotnych pacjenta.

Zdaniem dyrektora Instytutu Matki i Dziecka, dobrym rozwiązaniem mogłoby być też stworzenie systemu infolinii, na których przeszkoleni pracownicy staraliby się udzielić telefonicznych porad pacjentom. Według Tomasza Maciejewskiego, doświadczenia innych krajów Europy pokazały, że w 60 proc. przypadków wystarczyła porada uzyskana na infolinii, bez konieczności odbywania wizyty lekarskiej.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x