Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiatowy Zarząd Dróg zainwestował w nowy sprzęt [zobacz film]Drogowcy z powiatu  mają nowy, bardzo przydatny w utrzymaniu dróg sprzęt. Chodzi o montowaną na ciągniku ścinarkę zawyżonych poboczy. Kosztowała, bagatela 240 tys. zł, ale to kolejna maszyna po zestawie koszącym, dzięki której drogowcy są w stanie praktycznie we własnym zakresie zadbać o prawidłowy stan poboczy. W tej chwili trwa jeszcze szkolenie praktyczne operatorów, ale pierwsze metry poboczy na drodze pomiędzy Łomią a Borowym są już sfrezowane.

Ścinarka jest w stanie ścinać pas pobocza o szerokości 1,25 metra. Usunięta ziemia jest podawana jednocześnie taśmociągiem na przyczepę. Za ścinarką zamontowana jest szczotka, tak więc po operacji nawierzchnia droga pozostaje czysta. Ścinarka montowana jest na również niedawno zakupionym nowym ciągniku, z którym kompatybilny jest też zestaw do koszenia rowów i poboczy. Ten zestaw z kolei kosztował ponad 380 tys. zł. Koszenie rowów, to czynność, którą drogowcy wykonują praktycznie co roku, ale kierowcy powinni już dostrzegać efekty tej pracy.

– Ścinanie zawyżonych poboczy to bardzo ważny zabieg. Umożliwia odpływ wody z krawędzi jezdni, w dużym stopniu pozwala uniknąć wypłukiwania podbudowy a co za tym idzie niszczenia krawędzi jezdni. Mamy ponad 500 km. powiatowych dróg. Ścinkę poboczy planujemy prowadzić w miesiącach od marca do maja i od października do grudnia. W pozostałych miesiącach ciągnik będzie używany wraz z zestawem koszącym – wyjaśnia Leszek Ślubowski dyrektor PZD w Mławie.

zobacz film:

art. sponsorowany

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]