Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Korytarz życia” i jazda na „suwak”  obowiązkowe


fot. pixabay


To ważna informacja dla kierowców, ale też służb ratunkowych. Sejm znowelizował przepisy ruchu drogowego, wprowadzając do nich tzw. jazdę na „suwak” oraz „korytarz życia”. Nowe regulacje wkrótce wejdą w życie i staną się obowiązkowe.

Sejm jeszcze starej kadencji przyjął nowe regulacje dotyczące tzw. jazdy na „suwak” i „korytarza życia”. Przyczyną wprowadzenia zmian jest zapewnienie sprawnego ruchu pojazdów uprzywilejowanych w drodze do wypadku, a także poprawa płynności jazdy w miejscach, gdzie tworzą się korki i zatory.

Zgodnie z ustawą „korytarz życia” nakłada na kierowców poruszający się drogą z dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku obowiązek zjechać odpowiednio jak najbliżej lewej i prawej krawędzi jezdni. Z kolei na jezdni z więcej niż dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku, poruszający się skrajnym lewym pasem ruchu będzie obowiązany do usunięcia się z drogi pojazdu uprzywilejowanego przez zjechanie jak najbliżej lewej krawędzi pasa, a poruszający się pasami sąsiednimi będą obowiązani do usunięcia się z drogi pojazdu uprzywilejowanego przez zjechanie jak najbliżej prawej krawędzi swoich pasów.

Z kolei jazda na „suwak” polega na wpuszczania po jednym samochodzie z każdej strony przy zwężeniach. Kierowcy jadący kontynuowanym pasem ruchu będą zobowiązani do ustąpienia pierwszeństwa pojazdom będącym na pasie, który się kończy. Manewr powinien odbywać się w sposób naprzemienny i pojedynczy, by zachować jak najwyższą płynność w ruchu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Bardzo dobrze, bo niektórzy kierowcy robili sobie kpiny ze służb ratunkowych.
Nareszcie cwaniacy będą mogli ponieść surowe konsekwencje za swoje chamstwo.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x