Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do ustanowienia rekordu Guinessa przyczynili się też uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego!


16 października obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Przy tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 7 lat organizuje ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Do ustanowienia rekordu Guinessa przyczynili się również uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie oraz zaproszeni goście.


Mławscy profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Mławie wraz z dzielnicową mł. asp. Iloną Karpińską uczestniczyli w akcji zorganizowanej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mławie. Powyższa akcja to świetna okazja do rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważne zadanie, które spotyka się z dużym zainteresowaniem. Działanie na rzecz drugiego człowieka, edukacja i współpraca z drugim człowiekiem przyświeca również wychowankom mławskiego ośrodka.

Tuż przed godziną 12.00 koordynatorzy tego niezwykłego przedsięwzięcia zapoznali zgromadzonych w sali uczniów z ideą akcji. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i przydzieleni do stanowisk z fantomami. Nad poprawnością wykonywanych czynności czuwali nauczyciele oraz zaproszeni goście. Gdy wybiła godzina 12 rozpoczęto bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo -oddechowej. Uczniowie wykonali po regulaminowej ilości uciśnięć klatki piersiowej i oddechów. Mogli tym samym wykazać się w praktyce wiadomościami poznanymi podczas prezentacji. Akcję zakończono o 12:30.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x