Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Do ustanowienia rekordu Guinessa przyczynili się też uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego!


16 października obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Przy tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 7 lat organizuje ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Do ustanowienia rekordu Guinessa przyczynili się również uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie oraz zaproszeni goście.Mławscy profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Mławie wraz z dzielnicową mł. asp. Iloną Karpińską uczestniczyli w akcji zorganizowanej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mławie. Powyższa akcja to świetna okazja do rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważne zadanie, które spotyka się z dużym zainteresowaniem. Działanie na rzecz drugiego człowieka, edukacja i współpraca z drugim człowiekiem przyświeca również wychowankom mławskiego ośrodka.

Tuż przed godziną 12.00 koordynatorzy tego niezwykłego przedsięwzięcia zapoznali zgromadzonych w sali uczniów z ideą akcji. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i przydzieleni do stanowisk z fantomami. Nad poprawnością wykonywanych czynności czuwali nauczyciele oraz zaproszeni goście. Gdy wybiła godzina 12 rozpoczęto bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo -oddechowej. Uczniowie wykonali po regulaminowej ilości uciśnięć klatki piersiowej i oddechów. Mogli tym samym wykazać się w praktyce wiadomościami poznanymi podczas prezentacji. Akcję zakończono o 12:30.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500