Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

28 Finał WOŚP pod hasłem „Wiatr w żagle”


Zbliża się już kolejny 28. Finał WOŚP. Już ruszyła i trwa rejestracja sztabów w wielu miejscowościach w Polsce i na świecie. Jerzy Owsiak zapowiedział, że finał odbędzie się 12 stycznia 2020 r. Podał też hasło i cel zaplanowanej zbiórki.


– 12 stycznia 2020 roku będziemy zbierali pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Skupiamy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii, gramy na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej – wymieniał. Hasło nadchodzącego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmi „Wiatr w żagle”.

– Lecimy przed siebie, łapiemy ten dobry wiatr, który myślę, że łapaliśmy nawet kilka dni temu. Trochę się te wszystkie nasze żagle napięły, oby złapały pełen wiatr, oby dostały takiej naprawdę wielkiej siły – mówił Jerzy Owsiak.

W środę 16 października WOŚP biła też rekord w udzielaniu pierwszej pomocy. Do akcji fundacja zapraszała między innymi uczniów szkół podstawowych. Według pierwszych danych wzięło w niej udział ponad 144 tysiące osób. Dokładna liczba uczestników będzie jeszcze weryfikowana. Jak podaje fundacja na swojej stronie internetowej, w 2018 roku w akcji bicia rekordu w masowym udzielaniu pierwszej pomocy wzięły udział 116 342 osoby, w 2017 roku rekord biło 85 010 uczestników, a w roku 2016 – 66 745 osób. W tej akcji wzięli udział m.in. uczniowie SOSW w Mławie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x