Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kampania Białych Serc w Mławie


Po raz piętnasty, 12 października 2019 r. rozpoczęła się Kampania Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, których symbolem są białe serduszka pojawiające się w oknach nie tylko na terenie Mławy i powiatu mławskiego, ale także wielu miast w Polsce.


W tym roku główne przesłanie Kampanii Białych Serc dotyczy samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Według statystyk Polska jest drugim krajem, po Niemczech pod względem samobójstw dzieci w wieku 10-19 lat i cały czas wzrasta liczba dzieci hospitalizowanych z powodu zaburzeń psychicznych.

W dniu 15.października br. w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie w ramach Kampanii Białych Serc, dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Kaszuba wspólnie z st. tech. Anną Płoską-Mańko i st. tech. Klaudią Struzik przeprowadzili spotkanie z uczniami klas mundurowych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie. Na spotkaniu został poruszony temat samobójstw oraz uzależnień od środków odurzających.

W ramach kampanii, 18 października 2019r. o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy 3 Maja odbędzie się V Debata „Młodych o młodych”, w której wezmą udział uczniowie oraz pedagodzy szkół, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mławie, a także zaproszeni goście.

Natomiast 22 października 2019 r. odbędzie się akcja pod nazwą „WEHIKUŁ CZASU” – koncert szkolny z udziałem między innymi zespołu „CHOJNACKI-BAND”. Na koniec koncertu wszyscy uczniowie zaśpiewają piosenkę zespołu „DŻEM” -pt. „WEHIKUŁ CZASU”.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x