Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

15 lat więzienia za próbę zabójstwa taksówkarza


Sąd Okręgowy w Płocku wydał wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa mławskiego taksówkarza, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Oskarżony o ten czyn, 33-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego – Michał K. został uznany winnym i skazany na łączną karę 15 lat więzienia oraz zapłatę 10 tys. zł zadośćuczynienia.


Do napadu doszło 25 lipca 2018 roku w okolicach Kalkówki. Tego dnia dwóch mężczyzn zamówiło taksówkę z miejscowości Wojnówka do Działdowa. 64 letni mławski taksówkarz wyruszył z nimi w drogę jadąc w stronę Mławy. Na ul. Szreńskiej Michał K. usiłował dokonać zabójstwa taksówkarza poprzez zarzucenie mu na szyję linki, a następnie zadanie nożem ciosu w klatkę piersiową, co spowodowało ranę ciętą szyi. Kierowca zatrzymał pojazd i zaczął trąbić, co spowodowało reakcję innych kierowców. Napastnicy, którzy uciekli z miejsca napadu jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez mławskich policjantów. Jak się okazało Michał K. był wielokrotnym recydywistą, tego napadu dopuścił się w tydzień po wyjściu z więzienia.

Prokuratura postawiła zarzuty Michałowi K., domagając się w akcie oskarżenia kary 25 lat pozbawienia wolności, drugiego mężczyznę, który mu tego dnia towarzyszył uznano jedynie za świadka w sprawie.

Oskarżony podczas procesu nie przyznał się do winy. Płocki sąd uznał oskarżonego winnym i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym stosującym system terapeutyczny dla osób uzależnionych od alkoholu, a także orzekł obowiązek wypłaty kwoty 10 tys. zł jako zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny i stronom służy od niego apelacja.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tyyyh
Tyyyh
3 lata temu

Chyba nie ma sprawiedliwości na tym świecie.!

Niesprawiedliwosc
Niesprawiedliwosc
3 lata temu

do Ja: utylizować to powinno się taksówkarzy spod lotnisk i dużych dworców kolejowych, zapamiętaj to sobie leniwy taksówkarzu. Za zabójstwo zwykłego obywatela średnio 5lat a za próbę -taksówkarza 15. Trzeba złożyć odwołanie do wyższej instancji, bo obywatele nie chcą żywić na swój koszt przestępcy tak długo.

Absurd
Absurd
3 lata temu

Wyrok jakby prezydenta zabił. Do czego to doszlo zeby za usiłowanie taki wyrok. A tak niedawno syn olsztyńskiego dewelopera rozpędzony autem zabiłl na przejsciu w ul. Kopernika mloda kobiete i dostal niespelna 2 lata.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x