Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

15 lat więzienia za próbę zabójstwa taksówkarza


Sąd Okręgowy w Płocku wydał wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa mławskiego taksówkarza, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Oskarżony o ten czyn, 33-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego – Michał K. został uznany winnym i skazany na łączną karę 15 lat więzienia oraz zapłatę 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Do napadu doszło 25 lipca 2018 roku w okolicach Kalkówki. Tego dnia dwóch mężczyzn zamówiło taksówkę z miejscowości Wojnówka do Działdowa. 64 letni mławski taksówkarz wyruszył z nimi w drogę jadąc w stronę Mławy. Na ul. Szreńskiej Michał K. usiłował dokonać zabójstwa taksówkarza poprzez zarzucenie mu na szyję linki, a następnie zadanie nożem ciosu w klatkę piersiową, co spowodowało ranę ciętą szyi. Kierowca zatrzymał pojazd i zaczął trąbić, co spowodowało reakcję innych kierowców. Napastnicy, którzy uciekli z miejsca napadu jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez mławskich policjantów. Jak się okazało Michał K. był wielokrotnym recydywistą, tego napadu dopuścił się w tydzień po wyjściu z więzienia.

Prokuratura postawiła zarzuty Michałowi K., domagając się w akcie oskarżenia kary 25 lat pozbawienia wolności, drugiego mężczyznę, który mu tego dnia towarzyszył uznano jedynie za świadka w sprawie.

Oskarżony podczas procesu nie przyznał się do winy. Płocki sąd uznał oskarżonego winnym i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym stosującym system terapeutyczny dla osób uzależnionych od alkoholu, a także orzekł obowiązek wypłaty kwoty 10 tys. zł jako zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny i stronom służy od niego apelacja.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Tyyyh
Gość
Tyyyh

Chyba nie ma sprawiedliwości na tym świecie.!

Niesprawiedliwosc
Gość
Niesprawiedliwosc

do Ja: utylizować to powinno się taksówkarzy spod lotnisk i dużych dworców kolejowych, zapamiętaj to sobie leniwy taksówkarzu. Za zabójstwo zwykłego obywatela średnio 5lat a za próbę -taksówkarza 15. Trzeba złożyć odwołanie do wyższej instancji, bo obywatele nie chcą żywić na swój koszt przestępcy tak długo.

Absurd
Gość
Absurd

Wyrok jakby prezydenta zabił. Do czego to doszlo zeby za usiłowanie taki wyrok. A tak niedawno syn olsztyńskiego dewelopera rozpędzony autem zabiłl na przejsciu w ul. Kopernika mloda kobiete i dostal niespelna 2 lata.