Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć dzieci uczą się w przedszkolu. Piękny jubileusz w SP 1


Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1 w Mławie ma już siedemdziesięcioletnią tradycję. Przypomniała o tym wczorajsza, specjalna uroczystość w murach szkolnych, która dodatkowo została spleciona z Dniem Edukacji Narodowej.


– Dziś obchodzimy 70-lecie powstania przedszkola. Zasługi naszej placówki w wychowaniu przedszkolaków oraz znaczenie w środowisku lokalnym zobowiązują nas do godnego uczczenia tego jubileuszu – mówiła witając gości obecnych na uroczystości dyrektor Janina Lampkowska. Podkreśliła również rolę przedszkola w kształtowaniu postaw i osobowości najmłodszych, a także podziękowała wszystkim poprzednim dyrektorom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za pracę wkładanej w przekazywanie wiedzy i wychowywanie najmłodszych pokoleń.

Historię placówki przypomniała zwięzła prezentacja multimedialna, a po niej przedszkolaki i uczniowie szkoły w programie artystycznym recytowało, śpiewały i tańczyły. Dla niektórych, tych najmłodszych był to pierwszy w życiu występ przed tak dużym audytorium, ale trema nie zjadła nikogo. Dla obecnych na sali nauczycieli, rodziców i gości dzieci przygotowały podziękowania i drobne, okolicznościowe upominki.

Wczorajsza uroczystość była również okazją do podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły z racji Dnia Edukacji Narodowej. Z rąk burmistrza nagrody otrzymali nauczyciele miejskich placówek, odrębne nagrody dyrektora szkoły wręczała swoim nauczycielom dyrektor Lampkowska. Za sumienną pracę, innowacyjność i zaangażowanie nagrody dyrektora szkoły otrzymały: Marta Drzewiecka, Aneta Sietczyńska, Dorota Tadrzyńska, Anna Wieczorek i Bożena Żerańska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x