Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wnioski o stypendium dla uzdolnionych uczniów, zawodników oraz studentów tylko do końca października


Do końca października można składać wnioski o stypendium  Burmistrza Miasta Mława dla uzdolnionych uczniów, zawodników oraz studentów za okres od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Do kogo skierowane jest stypendium?

Stypendium skierowane jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych mających siedzibę na terenie Miasta Mława, zawodników klubów sportowych mających siedzibę w Mławie oraz innych zawodników reprezentujących Mławę oraz studentów studiów stacjonarnych, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi.

Prawo do ubiegania się o stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe przysługuje uczniom legitymującym się co najmniej oceną bardzo dobrą z zachowania oraz spełniającej jeden z następujących warunków:

 • są finalistami olimpiad lub konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego, centralnego, organizowanych na zasadach określonych przez kuratora, ministra właściwego do spraw oświaty;
 • są finalistami międzynarodowych konkursów, olimpiad lub turniejów z różnych dziedzin nauki, posiadających uznaną i znaczącą rangę, organizowanych w szczególności pod patronatem ministra właściwego do spraw oświaty, szkolnictwa wyższego lub instytucji naukowych.  

Prawo do ubiegania się o stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne przysługuje uczniom legitymującym się co najmniej oceną bardzo dobrą z zachowania oraz spełniającej jeden z następujących warunków:

 • są finalistami konkursów, turniejów, olimpiad o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym organizowanych według wykazu i na zasadach określonych przez ministra właściwego do spraw kultury;
 • są finalistami międzynarodowych konkursów, turniejów, olimpiad, innych niż określone w pkt. 1 posiadających uznaną i znaczącą rangę, organizowanych poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej.

Prawo do  ubiegania się o stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe przysługuje uczniom legitymującym się co najmniej oceną bardzo dobrą z zachowania oraz spełniającej jeden z następujących warunków:

 • mają osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym w igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich, Młodzieżowych igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, w klasyfikacji generalnej pucharu świata , w klasyfikacji generalnej pucharu Europy;
 • mają osiągnięcia w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ogólnopolskich prestiżowych turniejach klasyfikacyjnych, Mistrzostwach Polski;
 • w przypadku gier zespołowych mają osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim.  

Prawo do  ubiegania się o stypendium dla studentów studiów stacjonarnych, począwszy od trzeciego semestru przysługuje studentom, którzy spełniaj łącznie następujące warunki:

 • legitymują się działalnością na rzecz środowiska naukowego, promującego Mławę (posiadają publikacje o charakterze naukowym, wystawy, współpracują z instytucjami naukowymi itp.);
 • osiągnięcia muszą być potwierdzone przez organizację, uczelnię, instytucję, na rzecz której student pracuje.

Za jaki okres przyznawane jest stypendium?

Stypendium przyznawane jest za rok szkolny poprzedzający przyznanie stypendium tj. za okres od 1 września do 31 sierpnia.

Kto może wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium ?

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć:

 • dyrektor szkoły;
 • klub sportowy;
 • student dziennych studiów wyższych, począwszy od trzeciego semestru.

Kiedy i gdzie należy złożyć wniosek o przyznanie stypendium?

Wniosek wnioskodawca składa do 31 października danego roku kalendarzowego w Kancelarii Urzędu Miasta Mława. Do wniosku należy dołączyć kserokopie dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem potwierdzających wybitne osiągnięcia ucznia, zawodnika, studenta.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Agnieszką Puzio – Dębską, Wydział Oświaty i Polityki Społecznej, ul. Padlewskiego 13, tel. 236545638 wew. 411, tel. kom. 604417109, e-mail: agnieszka.debska@mlawa.pl

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Staś
Staś
3 lata temu

Czy mogą składać wnioski o stypendium uczniowie gimnazjum do wojta gminy ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x