Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozstrzygnięcie przetargu. Czy to oznacza kres perypetii z tężnią?


fot. ilustracyjne

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Po kilku nieudanych przetargach wreszcie udało się wyłonić wykonawcę dwóch zaległych inwestycji Budżetu Obywatelskiego – tężni solankowej oraz parku solankowego. Obie inwestycje powstaną przy ulicy Dworcowej w tej samej lokalizacji. Obie inwestycje mają być też gotowe jeszcze w tym roku, a realizować je będzie mławska firma.

Do ogłoszonego przez urząd miasta po raz kolejny przetargu przystąpiła tylko jedna firma – Serwis Ogrodniczy „Ogródeczek” Krzysztofa Ogrodowczyka. Zaoferowała budowę tężni za kwotę 261 006 zł i wykonanie parku solankowego za 263 000 zł. Miasto przyjęło oferty wykonawcy. Tężnia solankowa ma powstać do 29 listopada, a park solankowy do 17 grudnia bieżącego roku.

Wykonawca ma pobudować tężnię solankową wraz z instalacjami: elektryczną zewnętrzną, wodociągową zewnętrzną oraz instalacją technologiczną do zasilania tężni. Wokół obiektu ma zamontować ławki i koszy na śmieci oraz pobudować fragment ogrodzenia pełnego. Dodatkowo pod tężnią i wokół niej będzie wykonane utwardzenie terenu.

Z zakresu zadania, miasto wyłączyło budowę ciągów pieszo-jezdnych, budowę drogi dojazdowej, budowę 4 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, mimo tego, iż projekt tężni solankowej uwzględnia całość realizacji zadania.

Z kolei w ramach budowy parku solankowego przy ul. Dworcowej wykonana będzie wycinka drzew, karczowanie pni, rozbiórka ogrodzenia, usunięcie wierzchniej warstwy ziemi, dostarczenie ziemi urodzajnej, wykonanie trawników, wykonanie wzmocnionej nawierzchni trawiastej w strefie relaksu, i regulacja zbiornika. Rozbudowa będzie m.in. zewnętrzna instalacja wodociągowa zasilającej podziemne punkty czerpalne oraz fontannę zasilanej z istniejącej studni wodomierzowej.

Powstanie także nowa instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego (bez montażu lamp oświetleniowych) i podłączone zasilania  szaf oświetleniowych, sceny i fontanny. Podobnie jak z projektu tężni, miasto z zakresu zadania, wyłączyło dalsze czynności, przekładając je na dalsze etapy realizacji.

Czy to oznacza koniec perypetii z tężniami? Na tym etapie trudno chyba powiedzieć kiedy inwestycje będą gotowe finalnie i w jakim ostatecznie kształcie. Przypomnijmy, pierwotny projekt budowy tężni zakładał powstanie obiektów w dwóch lokalizacjach, na co miało być przeznaczone 300 tys. zł. Z kolei tężnia na ulicy Dworcowej była „wkomponowana” w drugi projekt budowy parku solankowego, warunkując niejako jego powstanie. Na ocenę końcową tych działań trzeba więc jeszcze poczekać.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mawiacy
Mawiacy
1 rok temu

Szkoda publicznych pieniędzy na taką lokalizację… Dla duchów?Zacznijcie od centrum miasteczka!!!!

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Mawiacy

SŁUSZNA UWAGA===A może w tej kwestii wypowiedzą wypowiedzą się pomysłodawcy tych projektów — PANIE KAMILU ODWAGI !!!

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

Panowie, warto zadać burmistrzowi pytanie , czemu nie zezwolono na budowę tężni w parku miejskim.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu

Panie Kamilu!!== ma Pan słuszną rację, ale cóż z tego skoro nikt na nie nie odpowie, bo nasz Pan Burmistrz odpowiada na pytanie które są dla niego wygodne i łatwe, i to zależy JAK MU TEN KASZKIET NA GŁOWIE STOI, DZIWNYM SIĘ WYDAJE DLACZEGO NIE POZWOLIŁ, aby ten pomysł z tężniami został zrealizowany w PARKU MIEJSKIM, a jest to naprawdę odpowiednie miejsce, ewentualnie tak jak pisze lusia, tężnie mogą także stanąć na placu 3 MAJA, i gdyby jeszcze do tego MOPS przenieść w inne miejsce ,to Pan Burmistrz mógłby realizować swe obietnice, po wycieczce do Gdańska z budynkiem dla DZIENNEGO POBYTU SENIORÓW EMERYTÓW, I TAKA LOKALIZACJA W POŁĄCZENIU, MOPSu I PARKU Z TĘŻNIĄ , była by to wspaniała inwestycja z myślą o emerytach i rencistach mławskich, Piszę o tym już po raz kolejny, tylko że to wszystko groch o ścianę, a nam piszącym i poruszającym ten temat po prostu ręce opadają. A MOŻE WRESZCIE ADMIN PORTALU ZAINTERESOWAŁ BY SIĘ TO SPRAWĄ, I UZYSKAŁ OD BURMISTRZ INFORMACJĘ NA TEN TEMAT.

lusia
lusia
1 rok temu

Co z lokalizacją tężni na placu 3 maja w Mławie, to tu za MOPS-em miała być właśnie tężnia. Miejsce nie wykorzystane i zaniedbane, prawie środek miasta

Były
Były
1 rok temu

Uważam, że to bardzo fajny pomysł ! Jedyny problem, mało atrakcyjna i nietrafiona lokalizacja. No, ale Wólka próbuje się dowartościować, szkoda, że przy tym temacie. Obiekt, oby nie świecił takimi pustkami, jak również „wymuszony” plac zabaw ! Szkoda publicznych pieniędzy!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x