Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwszaki ślubują!


To był wielki dzień w Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie. Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia.  Dzieci z klasy Ia, Ib i Ic wraz z wychowawczyniami zaprosiły wielu gości na swoje święto. Przybyły władze miasta, dyrekcja, przedstawicie Rady Rodziców i rodzice, nauczyciele, delegacje uczniów  z wszystkich klas. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i trochę stremowani zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki.


Dzieci pokazały , że nie boją się wyzwań – zdały  egzamin z wiedzy o Ojczyźnie. Udowodniły, że umieją śpiewająco chodzić po Mławie – znają zasady przechodzenia przez jezdnię. Gdy nadszedł najważniejszy moment  ślubowania – wszystkie dzieci głośno powtarzały tekst  przysięgi.  Potem pan dyrektor Mariusz Lempek z panem wiceburmistrzem  pasowali wszystkie dzieci na uczniów. Od tej chwili  dzieci stały się oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zuzanny Morawskiej. Uśmiechnięte  i  zadowolone  pierwszaki  ruszyły po uroczystości  do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

autor i fot.: SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x