Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Doczekamy się wreszcie przebudowy stadionu i bazy sportowej przy SP 7


fot. UMM

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Miastu Mława 4 772 300 zł dofinansowania w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Kwota ta stanowi 50% kosztów kwalifikowalnych projektów modernizacji mławskiego stadionu i bazy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie.

Prace obejmą: budowę 6-torowej bieżni okrężnej o długości 400 m, budowę rzutni do pchnięcia kulą, budowę skoczni do skoku w dal i trójskoku, budowę skoczni do skoku wzwyż, budowę skoczni do skoku o tyczce, przebudowę boisk piłkarskich na stadionie miejskim w Mławie oraz przebudowę infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie. Ta ostatnia wzbogaci się o boiska piłkarskie i wielofunkcyjne, 3-torową bieżnię okrężną o długości 210 m, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku w dal i siłownię plenerową. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 9 716 048 zł.

O tych planach przebudowy obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, możliwych do zrealizowania dzięki niemal pięciomilionowemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, mówili w ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej na mławskim stadionie Drugi Zastępca Burmistrza Miasta Mława Szymon Zejer i Poseł na Sejm RP Anna Cicholska.

– Cała infrastruktura sportowa stadionu zostanie przebudowana, również Szkoła Podstawowa nr 7 doczeka się nowego kompleksu sportowego, którego już długo oczekuje […]. Dzieci z naszego miasta będą miały komfortowe warunki do uprawiania sportu – mówił wiceburmistrz Szymon Zejer. Głos zabrała także poseł Anna Cicholska: – Dla mnie, posła tej ziemi, to jest wielkie wydarzenie. Cieszę się bardzo, że to już kolejna inwestycja, którą możemy wesprzeć […]. Przyczyni się do tego, że młodzież mławska będzie rozwijała talenty w różnych dziedzinach sportu – mówiła parlamentarzystka.

źródło i fot.: UMM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
poko
poko
11 miesięcy temu

Ciekawe… czy pan burmistrz to się jeszcze kiedyś publicznie pojawi, czy teraz będziemy widywać już tylko zastępcę ;)?

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu
Reply to  poko

Za 2 lata znów będzie pełno bunia – nie przejmuj się tak.

Sir.Roger
Sir.Roger
11 miesięcy temu

Gratuluję!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Mam na dzieję, że przy budowie tego kompleksu przy SP 7 nie zrujnują do końca ul.Mazurskiej. Chyba ,że miasto naprawi tę ulicę , która została zniszczona podczas budowy SP 7 i do tej pory nie została naprawiona.

h13
h13
11 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Kurde to ile juz lat? Pytam na serio

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Szkoły średnie podlegają pod starostę, a zdjęciu widzę bujającego się wiceburmistrza.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A co mają do tego szkoły średnie???
Dotację dostaje MOSiR i SP7 – stąd obecność zastępcy burmistrza…..NIE pij więcej

Anonimowa
Anonimowa
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Od kiedy to SP7 jest szkołą podległą pod starostwo powiatowe?

Dawna absolwentka
Dawna absolwentka
11 miesięcy temu

A Ekonomik ma salę jedynie w planach… oj dalekich planach.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

A kiedy w końcu Pan Dyrektor Ekonomika ruszy d.. i wystąpi o dotacje na salę gimnastyczną.

Alicja
Alicja
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Wyposażyć sale lekcyjne w tablice interaktywne, w pomoce dydaktyczne na takim poziomie, jaki mają szkoły podstawowe, wybudować sale gimnastyczna. To są oczekiwania w ekonomiku. Ktoś musi ruszyć te cztery litery!!!!!