Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Doczekamy się wreszcie przebudowy stadionu i bazy sportowej przy SP 7


fot. UMM

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Miastu Mława 4 772 300 zł dofinansowania w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Kwota ta stanowi 50% kosztów kwalifikowalnych projektów modernizacji mławskiego stadionu i bazy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie.

Prace obejmą: budowę 6-torowej bieżni okrężnej o długości 400 m, budowę rzutni do pchnięcia kulą, budowę skoczni do skoku w dal i trójskoku, budowę skoczni do skoku wzwyż, budowę skoczni do skoku o tyczce, przebudowę boisk piłkarskich na stadionie miejskim w Mławie oraz przebudowę infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie. Ta ostatnia wzbogaci się o boiska piłkarskie i wielofunkcyjne, 3-torową bieżnię okrężną o długości 210 m, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku w dal i siłownię plenerową. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 9 716 048 zł.

O tych planach przebudowy obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, możliwych do zrealizowania dzięki niemal pięciomilionowemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, mówili w ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej na mławskim stadionie Drugi Zastępca Burmistrza Miasta Mława Szymon Zejer i Poseł na Sejm RP Anna Cicholska.

– Cała infrastruktura sportowa stadionu zostanie przebudowana, również Szkoła Podstawowa nr 7 doczeka się nowego kompleksu sportowego, którego już długo oczekuje […]. Dzieci z naszego miasta będą miały komfortowe warunki do uprawiania sportu – mówił wiceburmistrz Szymon Zejer. Głos zabrała także poseł Anna Cicholska: – Dla mnie, posła tej ziemi, to jest wielkie wydarzenie. Cieszę się bardzo, że to już kolejna inwestycja, którą możemy wesprzeć […]. Przyczyni się do tego, że młodzież mławska będzie rozwijała talenty w różnych dziedzinach sportu – mówiła parlamentarzystka.

źródło i fot.: UMM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
poko
Gość
poko

Ciekawe… czy pan burmistrz to się jeszcze kiedyś publicznie pojawi, czy teraz będziemy widywać już tylko zastępcę ;)?

Anonim
Gość
Anonim

Za 2 lata znów będzie pełno bunia – nie przejmuj się tak.

Sir.Roger
Gość
Sir.Roger

Gratuluję!

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Mam na dzieję, że przy budowie tego kompleksu przy SP 7 nie zrujnują do końca ul.Mazurskiej. Chyba ,że miasto naprawi tę ulicę , która została zniszczona podczas budowy SP 7 i do tej pory nie została naprawiona.

h13
Gość
h13

Kurde to ile juz lat? Pytam na serio

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szkoły średnie podlegają pod starostę, a zdjęciu widzę bujającego się wiceburmistrza.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A co mają do tego szkoły średnie???
Dotację dostaje MOSiR i SP7 – stąd obecność zastępcy burmistrza…..NIE pij więcej

Anonimowa
Gość
Anonimowa

Od kiedy to SP7 jest szkołą podległą pod starostwo powiatowe?

Dawna absolwentka
Gość
Dawna absolwentka

A Ekonomik ma salę jedynie w planach… oj dalekich planach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A kiedy w końcu Pan Dyrektor Ekonomika ruszy d.. i wystąpi o dotacje na salę gimnastyczną.

Alicja
Gość
Alicja

Wyposażyć sale lekcyjne w tablice interaktywne, w pomoce dydaktyczne na takim poziomie, jaki mają szkoły podstawowe, wybudować sale gimnastyczna. To są oczekiwania w ekonomiku. Ktoś musi ruszyć te cztery litery!!!!!