Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Są częściowe wyniki wyborów do sejmu. Jak wypadli mławscy kandydaci?


Państwowa Komisja Wyborcza publikuje częściowe wyniki przeprowadzonych wczoraj wyborów do Sejmu i Senatu RP. Wyniki obejmują dane z niemal 70 % komisji obwodowych w naszym okręgu wyborczym.


Według nich na razie najlepszym wynikiem spośród kandydatów z terenu powiatu mławskiego może się pochwalić startująca z listy nr 2 Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość Jolanta Karpińska. Według tych niepełnych danych w powiecie mławskim uzyskała 1951  głosów, a ogólnie w okręgu 2897.

Z kolei startujący z listy nr 1 Komitetu Wyborczego PSL Konrad Wojnarowski uzyskał w powiecie mławskim 1405 głosów,  a w okręgu 2231.

Marek Kiełbiński startujący z listy PiS jak na razie uzyskał w powiecie 366 głosów – w okręgu 687.

Na dalszym miejscu uplasował się Jerzy Wałkuski, startujący z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość. Jak na razie głosowało na niego w powiecie 166 osób, a w okręgu 399.

Kolejną mławską kandydatką jest Wioletta Kujawa, startująca z listy SLD, która uzyskała 82 głosy w powiecie mławskim i 393 w okręgu.

Na kolejnym miejscu uplasował się Rafał Ciecielski, startujący z listy Komitetu Wyborczego KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI. Uzyskał odpowiednio – w powiecie 79 głosów, w okręgu 281.

Stawkę zamyka startująca z listy PSL Elżbieta Aptewicz, na którą jak na razie zagłosowało w powiecie mławskim 22 wyborców, w okręgu 87.

Na tym etapie trudno jest jeszcze mówić komu ze startujących kandydatów uda się uzyskać mandat posła.

Według danych PKW z kraju,  PiS zdobyło 49,30 proc, a KO 22,27 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z poparciem 10,88 proc. Polaków. Czwarte jest PSL – 9,75 proc., a piąta Konfederacja 6,62 proc. Te więc ugrupowania mają szansę zdobyć również w naszym okręgu mandaty poselskie. Jednak na odpowiedź ile mandatów przypadnie danym listom i kto zostanie posłem trzeba poczekać, aż PKW poda pełne wyniki ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
44 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaro
Jaro
1 rok temu

Starosta jednak zna się na polityce i postawił na osobę która może pomóc Mławie i powiatowi.

abc
abc
1 rok temu
Reply to  Jaro

Nie trzeba się znać na polityce, wystarczy być pod pantoflem „dobrej zmiany”.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pani Jolu wielkie Gratulacje wynik 4726 głosów przy takiej liście PIS to rewelacyjny wynik. Zwłaszcza że miała Pani odległe miejsce. Jest to najlepszy wynik w powiecie

Cichol
Cichol
1 rok temu

Skończą się imporezki Pani Cicholskiej, nic nie pomogła nikomu, wiecznie jej nie było bo na jakieś imprezie, Miała ludzi gdzieś, to ludzie teraz ją mają gdzieś !

Loko koko
Loko koko
1 rok temu
Reply to  Cichol

Pani poseł Cicholska dostała się do Sejmu. I będzie pomagać nadal. Mi osobiście pomogła choć nie miałem nadziej na pozytywne załatwienie sprawy. To prawda trudno się do niej dostać ale warto się umówić i czekać.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Loko koko

LOKO===ile płaciłeś za wizytę,i załatwienie sprawy, myślę o dobrowolnej wpłacie na partię PIS.

Michał
Michał
1 rok temu

Szkoda gadać jak bardzo ciemne jest nasze społeczeństwo że głosuje na ten PiS…

WMLmlawa
WMLmlawa
1 rok temu
Reply to  Michał

Michał, za dużo plastiku na codzień. Mózgi się już nawet w ten plastik zamieniły. Tzw plastikowe myślenie. Inteligencja wymiera.

Gizbern
Gizbern
1 rok temu
Reply to  Michał

Wiesz co to demokracja, to morda koleś

Misior
Misior
1 rok temu
Reply to  Gizbern

Tj właśnie kultura mlawska….Zapoznaj się z terminem ” demokracja” A pozniej pisz kolejne chamskie bzdury. Ciekawe dlaczego przybysze mówią, że Mlawiacy są mieszkańcami niekulturalnymi?

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Michał

Wolę być z „ciemnotą” z PiS niż z „jasnogrodem” z PO czy lewicy.

Notabene nie wiem skąd u totalnej opozycji to nadzwyczajne poczucie wyższości, urojenia, to się leczy.

OOOOO
OOOOO
1 rok temu
Reply to  Hemi

A chociażby stąd, że nie powtarza regułek, gotowych zwrotów. Jak widzę zwrot „totalna opozycja”, to mam skojarzenia z jedyną, właściwą telewizją. Leczyć to będziemy się wszyscy, jak przestanie działać propaganda, a zacznie działać ekonomia. Widzieliśmy w latach 80-ych skutki radosnej polityki rozdawnictwa. Oby nie było powtórki. Czego sobie i wszystkim życzę, niezależnie od sympatii politycznych.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  OOOOO

Totalna opozycja to jest ich formuła, sami ją sobie wymyślili. Dlaczego niestosowne byłoby nazywanie totalnych określeniem, do którego sami się przyznają?

Co jest na marginesie czystą głupotą, bo każdy, kto chociaż odrobinę zna historię, wie jak hasło totalnej wojny fatalne ma konotacje.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi==głupotę tę którą prezentujesz w swych postach też można leczyć, do tego są specjalne ośrodki odosobnienia==z twego postu jasno widać że sam jesteś ciemniakiem, więc wolisz być w większym gronie pisowskich ciemniaków z MŁAWY, bo ten mławski strateg, ma cienki wynik w wyborach, no ale ma to o co walczył w wyborach samorządowych: JEST DYREKTOREM MŁASKIEJ SZACOWNEJ SZKOŁY LICEUM WYSPIAŃSKIEGO.

anonimowo
anonimowo
1 rok temu
Reply to  Michał

odezwał się ciemny Michał głosujący na oszustów i złodziei.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Michał

TAK Michał===zgadzam się z Twoją oceną obecnej sytuacji, ale zgadzam się z SENATOREM TYSZKIEWICZEM==KTÓRY wypowiedział się w następujący sposób cyt: COŚ TY NAROBIŁA POLSKO ???=Naród który 3o lat temu zrzucił kajdany i zburzył mur Berliński==teraz sam sobie te kajdany nałożył i się upodlił….WOLNOŚĆ DEMOKRACJA..KONSTYTUCJA !! Śmiechu warte. Puste slogany, nic nie znaczące słowa. Kaczyński zapowiedział w POLSCE BUDAPESZT i tak się dzieje, dotrzymał słowa. Demokracjo idz precz, wybory wygrało 500+, bo liczy sie żłób, napełniony przez PIS, naszymi nam zabranymi pieniędzmy ILUZJA TRWA !!===Póki co brzuszki syte, ale nie długo zacznie burczeć. TYLKO ŻE WTEDY BĘDZIE JUŻ ŚCIANA !!!!! Na powyższy tekst i wypowiedz SENATORA zareagowało na fejscie już ponad 4,ooo tys ludzi i tak jak napisałeś, mamy bardzo ciemne te nasz społeczeństwo—zacytowałem tu SENATORA TYSZKIEWICZA BO JEGO SŁOWA, potwierdzają twoje oceny.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  XAWERY

Jeszcze raz powtórzę:
„Za pieniądze ksiądz się modli
Za pieniądze lud się podli

Kto słabe karty ma – odpada
A kto ma swą rolę – nadal gra”

Co tu dyskutować…

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Anonim

==Anonim—tak to jest fakt , tylko można powtarzać to w nieskończoność, a to i tak nie trawi do tej ciemnoty z 500+ i tych z 13-tki, czyli emerytów, którzy meblują nam wszystkim, nie jasną przyszłość zwłaszcza młodym.

Sympatyk PiS
Sympatyk PiS
1 rok temu

A zeby sie zapisać do PiS to ile deklaracji trzeba zlozyc? I ile sie czeka? Widze ze mławskie struktury kuleją. Deklaracje otrzymali i cisza. Chyba pora Nowogradzka powiadomic

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

A ja powiem tak: stare pudła do lamusa, młodym, trzeba ustąpić. Obojętnie jaka to opcja. Nawet robienie fotoschopu na bilbordzie nie pomoze , kiedy metryka ma juz historyczny akcent:) Czas na młode umysły, tyle, że mądre.

OOOOO
OOOOO
1 rok temu
Reply to  Wyborca

Odezwał się Młody-Mądry. Dziwne myślenie. Młody to mądry, a stary to głupiec. Wpis sugeruje końcówkę podstawówki bądź wczesną szkołę średnią. Nie wierzę, że dorosły,rozsądny człowiek potrafi wygłaszać takie kocopały. Proszę najpierw pomyśleć nad wpisem, a potem dzielić się tymi wiekopomnymi przemyśleniami z całym światem.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Panie Kiełbiński ile było tych podpisów na listach za likwidacją Straży Miejskiej?
Zebrał Pan tyle głosów Mławie co na tych listach, czy nie dało rady?
Pan się trzymasz przywództwa PIS w Mławie jak Schetyna – PO w Polsce.
To była kompromitacja.
Czas odejść ze sceny.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Anonim

Tak te wybory i uzyskane głosy przez Kiełbińskiego==to naprawdę wstyd i kompromitacja, tym bardziej jest wstyd że jest to DYREKTOR LICEUM L.O –JAK MOŻNA BYŁO TAKICH NIEUDACZNIKÓW STAWIAĆ NA TAKIE STANOWISKA ???? To jest wstyd nie tylko dla Kiełbińskiego ale także dla tej szacownej szkoły.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

Panie Kiełbiński, gratuluję Pani Karpińskiej.

Kontrola
Kontrola
1 rok temu

Sobie pogratuluj, ciekawe na kogo tym razem zmarnowałeś głos.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kontrola

No przecie na PIS. To widać, słychać i czuć, a więc nic nie zmarnował.

Janek
Janek
1 rok temu

Kiełbinski=blamaż. Gdzie teraz bedziesz kandydowac? Dzieki takim ludziom PiSu by nie bylo na mapie Polski.

Kasa
Kasa
1 rok temu
Reply to  Janek

Kiełbiński ma posadkę dyrektora w LO i na tym mu tylko zależało, sprzedał wszystkich wyborców. Kasa misiu Kasa się liczy.

Hemi
Hemi
1 rok temu

To nie były wybory samorządowe, więc wyniki kandydatów z powiatu nie są aż tak istotne.

Liczy się to, że wyborcy zdecydowali o przedłużeniu mandatu zaufania dla obozu Dobrej Zmiany i tym samym jest szansa na utrwalenie i pogłębienie reform, a także zrobienie porządku że stajnią Augiasza, jaką jest tzw. wymiar sprawiedliwości, który z pewnością będzie obiektem pogłębionej zainteresowania ministra Ziobro.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi—trzeba być na prawdę mocno WALNIĘTYM, i dodatkowo ślepcem aby pisać takie posty, że te wyniki nie są istotne dla powiatu a tą stajnię AUGIASZA, to masz za tej pisowskiej władzy. Przyjdzie czas że WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI osądzi także obecnego ministra i prokuratora ZIOBRE, U.E nie pozwoli na to aby rujnować niezależność sądownictwa w POLSCE. A jeśli Polska BĘDZIE SOBIE NA TO POZWALAĆ===TO BĘDZIE MUSIAŁA WYBRAĆ, albo jest członkiem UNIJ ALBO NIE!!! Hemi przydało by ci się abyś wreszcie z sobą zrobił porządek, i swymi postami mnie siał zamętu.

Serio
Serio
1 rok temu

Panie Kielbinski oszczędź Pan wstydu. Przegrałes z kobieta z pod numeru 19 na liście. Jeśli masz honor to odejdź z tej polityki. Mława miała szansę na posła Ale została zmarnowana przez pychę jaka jest w Tobie. Ile jeszcze porażek chcesz ponieść ?

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Serio

Dodam jeszcze, że gdyby starosta i vice starosta poparli Jolantę Karpińską a nie podlizywali się Pani Poseł Cicholskiej to był by Pani Jola miała jeszcze więcej głosów

Milo
Milo
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Pani Jola byłaby posłem. Gdyby nie zachowanie starosty i poparcie poseł z pod Ciechanowa. Czy starosta nie oszukał mieszkańców mówiąc o poseł Cicholskiej że jest z Mławy?

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Milo

Milo===Starosta to musi tańczyć tak jak mu zagrają; powinieneś wiedzieć że gdyby nie dwóch sprzedawczyków, od Kowalewskiego, który nagle zapałał miłością do PIS i dlatego jego Radni głosowali zgodnie z jego przekazem i porozumieniem, aby Starostą został były BURMISTRZ a ich głosy przesądziły że STAROSTĄ ZOSTAŁ RAKOWSKI I za tym układem który obowiązuje I ZA REALIZACJĘ UZGODNIEŃ Radny ZEJER, został zastepcą BURMISTRZA== I TAKA JEST MŁAWSKA POLITYKA.

Eli
Eli
1 rok temu
Reply to  XAWERY

Trzeba wymienić struktury mławskiej. Zrobić czystki i pozbyć się Pola, Łukasika, Krajewskiego i postawić na nowych. Karpinska itp

Xxmen
Xxmen
1 rok temu
Reply to  Eli

Kiedyś takich dwóch chciało do pisu znacie ich. Pobyć teraz w konfederacji robią zamęt

Max
Max
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Ani karpinska Ani Cicholska nie powinny przejść

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Max

Wstyd panie starosto ja na Pana głosowałem ale już nie zagłosuję za to co Pan zrobił. Z Ciechanowa niech pan startuje

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jak może pan teraz mieszkańcom Mławy spojrzeć w oczy

R....
R....
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

A Pani posel tylko się uśmiecha na bilbordach o ile ona to ona bo w rzeczywistości jakoś inaczej wygląda. Popieram. Młode kobiety powinny wchodzić do parlamentu a nie stare….

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  R....

Jak on mógł powiedzieć że ona jest z mławy

Alexy
Alexy
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Tyle ile Cicholska pozyskała pieniędzy dla Mławy to Karpinska przez 100 lat posłowania by nie załatwiła. Powiat, który dostał największe dofinansowanie na drogi i kasę na boisko oraz wiele innych oplowa kobietę, która pomaga. A może działacze się gotują i plują jadem?

Lila
Lila
1 rok temu
Reply to  Alexy

Akurat w tych sprawach pomagali inni posłowie i.ministrowie.
Mało wiesz

abc
abc
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Nie tylko starostwo, urząd miasta i jego nadrzędna tuba tyż.

44
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x