Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tragedia u sąsiadów. Rozjuszony byk śmiertelnie poturbował właściciela


fot. ilustracyjne, Pixabay


52-letni rolnik zginął zaatakowany przez byka w Szczepkowie Borowym w powiecie nidzickim (woj. warmińsko-mazurskie). Tragedia miała miejsce wczoraj (12 października) około godz. 17.00.

Według policji do zdarzenia doszło na pastwisku, gdy gospodarz poszedł, żeby przeprowadzić byka do zagrody. Nie wiadomo dlaczego i w jakich okolicznościach zwierzę zaatakowało i śmiertelnie poturbowało właściciela.

Jak podaje Nasza Gazeta Nidzicka rolnik długo nie wracał z pola, więc zaniepokojona matka poprosiła sąsiada, żeby poszedł na łąkę i sprawdził, co się stało.

– Sąsiad poszedł i zobaczył leżącego na pastwisku i jęczącego z bólu 52-latka. Od razu wezwał pomoc – mówi oficer prasowy nidzickiej policji sierż. Alicja Pepłowska. 

– Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłaliśmy jednostkę JRG z Nidzicy oraz OSP z Janowca Kościelnego – informuje oficer prasowy nidzickiej straży pożarnej Andrzej Osowski. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali poturbowanego mężczyznę, który wykazywał czynności życiowe. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej – dodaje.  [cyt. za: nidzica.wm.pl]

Po dojechaniu Medycznego Zespołu Ratowniczego 52-latek został przekazany ratownikom medycznym, którzy rozpoczęli resuscytację.

Wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednak, mimo prowadzonej długotrwałej resuscytacji, poszkodowanemu nie udało się przywrócić czynności krążeniowo-oddechowych.

Funkcjonariusze wezwali lekarza weterynarii, żeby pomógł zapanować nad rozjuszonym zwierzęciem i zdecydował o jego dalszym losie.

Okoliczności tragedii będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora.

źródło: nidzica.wm.pl / Polsat News

oprac. red.

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x