Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Skarby jesieni w Szkole Podstawowej nr 7 w MławieKażda pora roku ma swoje skarby, tak samo jest z jesienią. Warzywa i owoce jakie możemy znaleźć w tym czasie w naszych ogrodach, na polach i w lesie to dary jesieni. Owe skarby, są cudownym pokarmem dla naszego organizmu, zaspokajają wszelakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami szkolnych kół PCK i LOP przygotowali wystawę pod hasłem ,,Zdrowie w owocach i warzywach”.

Dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć bogactwo tej pięknej pory roku. Na wystawie mogliśmy zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować i powąchać owoce i warzywa znane i mniej znane, grzyby, zioła i kwiaty. Ekspozycja została wzbogacona ulotkami promującymi walory smakowe i zdrowotne warzyw, owoców i grzybów. Zawierały one informacje na temat witamin, błonnika oraz składników mineralnych, które dostarczamy organizmowi jedząc dary jesieni. Plakaty informowały nas o rodzajach grzybów i zasadach ich zbierania. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia lekcyjne wykorzystując zgromadzone okazy warzyw i owoców. Zaś krótkie rymowane wierszyki pozwoliły dzieciom z klasy czwartej sprawdzić znajomość bogactwa ogrodów owocowo – warzywnych np. ,,Dobra gotowana, dobra i surowa, choć nie pomarańcza jest pomarańczowa”. Mamy nadzieję, że ta akcja pomaga dzieciom zrozumieć, że zdrowie każdego z nas, w dużej mierze zależy od tego, co zjadamy.

autor: opiekunowie LOP i PCK / SP nr 7

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x