Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Trwa cisza wyborcza!


Przypominamy, w związku z wyborami do Sejmu i Senatu 2019, które odbędą się w nadchodzącą niedzielę, 13 października br., od piątku od północy rozpoczyna się cisza wyborcza, która trwać będzie do zakończenia głosowania.

Podczas trwania ciszy wyborczej zakazane jest również wyrażanie poparcia czy pisanie politycznych komentarzy, dlatego prosimy Czytelników o wstrzymanie się w komentarzach od wszelkiej agitacji wyborczej. W tym czasie nie będą publikowane na Codzienniku żadne komentarze odnoszące się do wyborów i kandydatów.

Cisza wyborcza rozpocznie się na 24 godziny przed dniem głosowania, a więc już piątek (11.10.2019 r.) o północy, i potrwa do jego zakończenia (niedziela 13.10.2019 do godz. 21:00).

Zakaz agitacji wyborczej

W okresie ciszy wyborczej nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób. W praktyce nie wolno m.in.: zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych. Dotyczy to również internetu.

Zabroniona jest również agitacja wyborcza w lokalu wyborczym, polegająca m. in. na eksponowaniu symboli, napisów, znaków kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi.

Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grozi grzywna.

Zakaz publikacji sondaży

W czasie ciszy wyborczej nie możesz upubliczniać wyników sondaży wyborczych. Jeśli złamiesz zakaz, grozi Ci grzywna od pięciuset tysięcy do nawet miliona złotych.

Naruszenie ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji

PKW przypomina: naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej to wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów – przestępstwo.

Zatem ocena, czy w danym przypadku doszło do naruszenia tych zakazów, nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów.

Dlatego też wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji.

W filmowym skrócie:

źródło: PKW / oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

28
KOMENTARZE

avatar
1500
korniszon
Gość
korniszon

Wybory Porażka – muszę się napić.

mławianka
Gość
mławianka

No to nareszcie koniec ciszy wyborczej do której jednak nie wszyscy się dostosowali, ale cóż są równi i równiejsi. Do równych należy gorszy sort, a do równiejszych PIS.
Wczoraj nagminnie były niszczone plakaty KO w mieście.
Michał Dworczyk, szef kancelarii prezesa Rady Ministrów i jedynka na liście w okręgu świdnicko-wałbrzyskim z list PiS, podczas obowiązującej w Polsce ciszy wyborczej agitował przed lokalem wyborczym w USA, w Chicago, gdzie głosowała Polonia. Chyba w bodajże w Brukseli przed polską ambasadą stanął samochód obwieszony plakatami jedynej słusznej partii.
Ot, kołtuneria.

He he
Gość
He he

No i zwyciężyli:-)
Na szczęście

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Raczej na nieszczęście, ale o tym przekonasz się w niedalekiej przyszłości. Tyle, że wtedy nie pomoże ci walenie głową w ścianę i będzie ci tak do śmiechu jak jest teraz.
No chyba, że jesteś księdzem jak Hemi.

The Bill
Gość
The Bill

Widzę tu 4 czy 5 nicków które ciągle się powtarzają.
Czasami mam wrażenie, że tylko oni korzystają z tego portalu
Wyrażają swoje opinie, krytykują czasami obrażają kogoś – trzeba było kandydować i zmieniać Mławę, Polskę po swojemu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A Ty kandydowałeś?
Nie wszyscy nadają się do polityki, ale wielu zależy na dobru swojej ojczyzny.
Jedni dobro widzą tak, inni inaczej. Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, jeszcze ma prawo…

Hejka
Gość
Hejka

My też głosujemy na PiS

Media
Gość
Media

Ja idę i wszyscy głosujemy na PIS☺

Julian
Gość
Julian

Ja tez idę zagłosować przeciwko Pis nie mozemy dopuscić żeby jedna partia rzadziła bo bedziemy tego żałowac

mławianka
Gość
mławianka

Powiem tak:
zagłosujmy przeciwko PIS, bo
to nigdy nie jest dobre gdy jest mono-władza (za PRL – PZPR, ostatnie 4 lata – PIS).
Jedna partia bez żadnej kontroli nie powinna rządzić, obojętne czy to PIS, czy PO.
Jakaś kontrola władzy musi być, żeby władza musiała się liczyć z tym co robi, a nie wprowadzała zmiany w prawie, w konstytucji wg własnego widzimisię.
Tak być nie powinno.

The Bill
Gość
The Bill

Rozumiem że zrzeklaś się już 500 + ?

Youseff
Gość
Youseff

Raczej De Bill…

every
Gość
every

Widzieliście zdjęcia dumnych kandydatów na tle cysterny PIS oraz filmik ze stadionu na konkurencyjnym portalu? Jeszcze raz powtórzę: Jak dla mnie zdjęcia mławskich kandydatów PIS na tle pustej cysterny wstydu PO – PSL są co najmniej żenujące. To wstyd, żeby te cysterny wożące powietrze jeździły po Polsce na pusto, bezproduktywnie, niszczyły środowisko, spalały paliwo, wydzielały smród, zwiększały smog – przecież na wodę nie jeżdżą. TO JEST OBCIACH PANOWIE I PANIE Z PIS – jak wam nie wstyd? A wy strzelacie sobie focie i jesteście z tego dumni – żenada. Wielka prośba: zmobilizujcie się ludzie i idźcie na wybory. Zagłosujmy mądrze… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

To była celna akcja, cysterny przypomniały o permisywizmie poprzedniego rządu, tolerowaniu oszustw podatkowych na paliwie , przez co nie było w budżecie państwa pieniędzy na potrzeby ludzi.

Ale prawda jak wiadomo kole w oczy.

PiS zrobił z oszustwami porządek i jest jak powinno być.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Super Hemi

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wstyd to ten wpis, żenujące. Jak można wspierać to co było kiedyś.

every
Gość
every

Ja nie wspieram tego co było kiedyś, to Ty anonimowo wspierasz władzę iście z PRL, bo dla mnie rządy PIS, to rządy jedynej „słusznej” partii, PZPR też była jedyną słuszną partią.
W Niemczech przed II wojną światową też rządziła jedyna słuszna partia i jak to się skończyło?

korniszon
Gość
korniszon

Tak. Przypadkowo miasto zorganizowało konferencję dziś, żeby jeszcze zdążyć przed wyborami zapromować posłankę z PIS- u z którą ciucia w jedną przysłowiową trąbkę.

mławianka
Gość
mławianka

A konkurencyjny portal umieścił tę relację w trymiga, żeby zareklamować ową posłankę i blokuje nieprzychylne komentarze.
Brawo codziennik!!!

Hemi
Gość
Hemi

Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do zwycięskiego obozu Dobrej Zmiany, który udowodnił, że możliwa jest polityka w interesie ludzi, zwykłych Polek i Polaków, a nie bogaczy i ludzi z układów.

Głos na PiS to głos w interesie przyszłości Twojej, Twojej rodziny i Ojczyzny.

Wiesiek
Gość
Wiesiek

A ja jako Polak, katolik, nie bogaty, będący poza układami i w dodatku uczciwy nie zmarnuję swego głosu na coś co niby ma być prawe i sprawiedliwe.

Nanana
Gość
Nanana

Ostatnie chwile, więc się wyrażę – mam nadzieję, że PiS nie zdobędzie większości konstytucyjnej. Do urn rodacy!

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Ja się wybieram i zagłosuję przeciwko PiS. Niech powróci normalność i praworządność w naszej ojczyźnie.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

DO WIESIEK praworządność w formie rozkraadania państwa

Hi Pokrytka
Gość
Hi Pokrytka

Bo znowu chcesz bezkarnie ruskimi fajkami handlować ?

Wolność
Gość
Wolność

Idę na wybory i dożucę swój głos przeciwko kolesiom z PiS.

XAWERY
Gość
XAWERY

Ja tez mam taką nadzieję , że ta partia PIS nie będzie miała większości w SEJMIE, BO JEŚLI BĘDZIE INACZEJ===TO CZEKAJĄ NAS POLAKÓW BARDZO TRUDNE CZASY, Oby Twoje przepowiednie Nanana, okazały się prorocze. A WIĘC PAMIĘTAJCIE MŁAWIANIE 13.10.2019, TAK TO JEST NIEDZIELA GŁOSUJEMY ABY POWSTRZYMAĆ TYCH OSZUSTÓW I KŁAMCÓW.====DOŚĆ RZĄDÓW KACZYŃSKIEGO !!!!!

Mlawiakk
Gość
Mlawiakk

I tak PiS wygra 🙂 dużej większości ludziom żyje się dużo lepiej niż 6 czy 8 lat temu i tak jest słodka prawda dla tego wygrają 😀