Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na chodniku jest ślisko, ludzie się przewracają – alarmuje czytelnik


Kolorowe liście ładnie wyglądają, gdy są jeszcze na drzewach. Inaczej jest, gdy spadną i zalegają na chodnikach. Łatwo się na nich poślizgnąć, zwłaszcza gdy pada deszcz. Wtedy bywają dla pieszych nie lada wyzwaniem.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Nasz czytelnik zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo czyhające na pieszych poruszających się chodnikiem wzdłuż miejskiego parku.

– Proszę przejść się wokół miejskiego parku, zobaczyć jak jest ślisko na chodniku, na którym zalegają mokre liście. Ludzie się przewracają. Gdzie jest gospodarz tego miasta? – pisze nasz czytelnik.

Wystarczyło zrobić sobie krótki spacer, by przekonać się, że to prawda. Rzeczywiście, chodnik na całej długości ulicy Reymonta od strony parku pokryty jest jeszcze barwnym kobiercem opadłych liści. W jesienne, suche i pogodne dni jest nawet przyjemnie spacerować mając pod nogami miękki dywan liści. Co innego w sytuacji, gdy leżące na twardym podłożu liście namiękną w trakcie opadów deszczu, tworząc śliską i zdradliwą powierzchnię.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnić uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż tych nieruchomości.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej.
Andrzej.
1 rok temu

Zauważyliście też może, że biała farba na przejściach dla pieszych (zebrach) mimo chropowatej z wyglądu powierzchni, jest też zagrożeniem dla osób pieszych w obuwiu z gumową podeszwą. Jedzie się po niej, jak po lodzie. Sam tego doświadczyłem, to wiem co mówię. Uważajcie drodzy przechodnie na pasach. Lojalnie informuję i ostrzegam.

mławiak
mławiak
1 rok temu

Mława to jednak stan chodnika. Gdzie jest gospodarz tego miasta? Ja się pytam gdzie jest gospodarz tego miasta i jego dobrze opłacany nowy zastępca? Nie wiedzą, co się dzieje wokół parku? A mówi się drzewa mają uszy. Może trzeba zacząć wysyłać sweet focie z takowych poślizgów z pozdrowieniami do urzędu miasta? Kto za?

franciszek
franciszek
1 rok temu
Reply to  mławiak

na których będzie widoczna postać jakiegoś ważniaka: samego burmistrza a może starosty lub milicjanta… jak sam tańcuje na takich liściach !!! a może takiego ważniaka mamusia ukochana lub żona w szpileczkach za 800 PLN…

kapral
kapral
1 rok temu

Chodniki w centrum miasta powinny byc oczyszczane na biezaco stanowia zagrozenie dla przechodniow. Miasto o tym nie wie?

Miasto
Miasto
1 rok temu
Reply to  kapral

Nie wiem

EWUSZ
EWUSZ
1 rok temu

ART 5.4. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi. Do obowiązków zarządu drogi należy także: 2) pozbycie się błota, śniegu, lodu iinnych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej.

spokospoko
spokospoko
1 rok temu
Reply to  EWUSZ

A osoba odpowiedzialna za utrzymanie chodnika w odpowiednim porządku odpowiada również za ewentualne obrażenia osób, które się tam przewrócą lub złamią kończyny w wyniku zaniedbań…

Miś
Miś
1 rok temu
Reply to  spokospoko

obudzą się jak ktoś nogę złamie i będą zmuszeni zabulić

Nie zawsze
Nie zawsze
1 rok temu
Reply to  EWUSZ

Tak oczywiście ale ….jeżeli liście czy śnieg zostaną uprzątnięte a wypadek wydarzy się dwie godziny później, kiedy znowu zasypią chodnik lub spadnie śnieg, to kto odpowiada? Właściciel uprzątną chodnik ale przecież nie będzie przy nim stał cały dzień.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x