Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pasje Janusza Dębskiego. W Galerii Foyer nowa wystawa


Po raz pierwszy w Galerii Foyer zaprezentowane zostały fotografie pochodzące ze zbiorów mławskiego fotografika i regionalisty – Janusza Dębskiego. Na wernisażu pojawiło się wielu gości. Wśród nich byli przyjaciele i znajomi autora, przedstawiciele mławskich instytucji samorządowych, Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej, uczniowie mławskich szkół oraz członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława. Na spotkanie z autorem fotografii przybyli również koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionego Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego, którzy obdarowali autora kluczami do miasta Ciechanów i regionalnymi specjałami.


To był z pewnością wyjątkowy wernisaż nie tylko ze względu na liczbę gości, ale również oprawę muzyczną, głosową prezentację liryki i opowieść autora, który zechciał zdradzić, jak wyglądały kulisy wykonania tych zdjęć. Janusz Dębski nie tylko omówił tematykę całego cyklu zaprezentowanego na wystawie, ale również opowiedział o swoim zainteresowaniu historią Mławy i regionu, którą stara się przekazać młodemu pokoleniu. Podczas tego spotkania pojawiły się podziękowania dla wielu ważnych dla twórcy osób, tych, które zainspirowały autora do rozwijania swoich pasji, oraz tych, które wzięły czynny udział w przygotowaniach do wydarzenia i pomogły w jego realizacji. Na wernisażu można było zobaczyć zdjęcia prezentujące Mławę, kaplice, kościoły i dworki Mazowsza oraz przyrodę naszego regionu. Ekspozycję będzie można jeszcze oglądać do 16 października 2019 r. Zapraszamy do oglądania!

źródło i fot. MDK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x