Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest pozwolenie. Budowa odcinka S7 Mława-Strzegowo potrwa prawie 3 lata


Wojewoda Mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Mława – Strzegowo. Wcześniej taką decyzję uzyskały już dwa odcinki S7: Strzegowo – Pieńki i Pieńki – Płońsk, na których 13 września br. zainaugurowano prace budowlane. Niebawem roboty ruszą również na odcinku Mława – Strzegowo.


Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21,5 km. To trzeci z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację. Do końca roku decyzję ZRID powinien uzyskać odcinek Napierki – Mława i wtedy prace budowlane obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między Napierkami a Płońskiem.

Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 27 obiektów inżynierskich oraz trzy węzły: Mława Południe, Żurominek i Strzegowo Północ. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Porr S.A. z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia, które złożyło ofertę z ceną 446,1 mln zł i zadeklarowało 34 -miesięczny okres wykonania zadania oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych prac. Umowa na realizację w systemie „Projektuj i  buduj” została zawarta 20 grudnia 2017 r. Planowany termin zakończenia kontraktu to II kwartał 2021 r.

źródło: GDDKiA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
aw66
aw66
2 lata temu

Na początku budowy na stronie Strzegowo-Mława plan orientacyjny powinien być zastąpiony projektem aktualnym z dokładnym przebiegiem drogi.

Bart
Bart
2 lata temu

Wszystko ładnie, pięknie, wydana decyzja na rozpoczęcie prac… A o wykupie gruntów, o cenie za te grunty cisza. Co to za prawo, że mogą pracować na prywatnej ziemi. Chyba jakaś kolejność powinna być, najpierw ustalają kwotę odszkodowania, przelewają pieniądze, podpisujemy akt notarialny i niech robią co chcą z tym polem.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Bart

Bart===jedna rada oczywiście masz rację, ale pewnie słyszałeś WODZA PIS KACZYŃSKIEGO, a więc musisz uważać bo mogą Ci w ogóle nie zapłacić, BO Z TAKIMI KOMENTARZAMI JESTEŚ WROGIEM pis PRACUJESZ DLA WROGÓW PISU, I MOŻESZ BYĆ NAPIĘTNOWANY.

drogowiec
drogowiec
2 lata temu
Reply to  Bart

w identyczny sposób budował wódz Tusk, szamanka HGW i inni – TAKA JEST SPECUSTAWA – grunt nie jest prywatny tylko Skarbu Państwa; decyzja przenosi własność na SP – ludzie zastanówcie się – gdyby jeszcze zaczęli indywidualnie negocjować i podpisywać akty notarialne – NIGDY nie byłoby to wybudowane;
Na innych odcinkach jakoś nie było „masowych” protestów, domniemuję więc że odszkodowania nie były „dziadowskie”, zresztą w razie sporu wykonywana jest wycena przez rzeczoznawcę

Bart
Bart
2 lata temu
Reply to  drogowiec

Ale ja nie chcę z nikim negocjować, chcę otrzymać godne odszkodowanie za moją działkę, bo ja jej nie chciałem sprzedawać. I teraz, przed wejściem na działkę, a nie za dwa lata.

Z gorszego sortu....
Z gorszego sortu....
2 lata temu
Reply to  Bart

Słowo ” godne” stalo się słowem roku. Zeby nie powiedziec: wyswiechtane…Nic juz nie znaczy. Wszyscy chcą godnie….. Bart domagaj się prawnie i sprawiedliwie, bo to Ci się przecież nalezy- A będzie Ci dane…:)))))))

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

(wymoderowano) gdzie jesteś?! Blokuj budowę!!!

dziadek z bliska == ten prawdziwy.
dziadek z bliska == ten prawdziwy.
2 lata temu

Aby blokować drogę bym musiał być takim głupolem jak ty BARANIE, Bart ma rację, ale zapomniał że jest to państwo rządzone przez PIS, a im wszystko wolno. Pisząc swój post nie używaj czyjegoś nicku, ciemniaku jak nie możesz wymyśleć swojego, nie używaj i nie podszywaj się pod mój nick,

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

Widocznie jesteś skoro podszywasz się pode mnie i udajesz ze to Ty jesteś ten „prawdziwy”. Szkoda słów.

dziadek z bliska ===ten prawdziwy
dziadek z bliska ===ten prawdziwy
2 lata temu

No i cóż z tobą dyskutować BARANIE===PRAWDZIWY To to nie jesteś. ten swój post winieneś skierować do PREZESA Stowarzyszenia Bezpieczna 7-ka, znanego mławskiego aktywisty, który przez swe pisemne blokady opóznił budowę 7-ki, o kilka lat. Jeśli,się dobrze orięntuję to prawdopodobnie tym „dziadkiem z bliska”, jest (wymoderowano) to jest taki były aktywista młodzieżowy, który obecnie przemienił się w historyka, i zajmuje się wszystkim

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

Dla Twojej informacji podszywaczu to mój post był skierowany właśnie do owego człowieczka a że spodobał Ci sie mój nick to szkoda słów na Ciebie.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x