Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwa razy chciał kupić telefon na OLX. Dwa razy został oszukany


fot. ilustracyjne


We wtorek 8 października, przyjęto od mieszkańca gm. Wieczfni Kościelnej, zawiadomienie o oszustwie internetowym. Mężczyzna 13 września br., zakupił telefon komórkowy marki Samsung, na portalu OLX a następnie dokonał przedpłaty na wskazane przez sprzedającego konto.

Ponownie w dniu 24 września br., zakupił telefon komórkowy tej samej marki, od innego sprzedającego na portalu OLX i przekazał przedpłatę na wskazane konto. Poszkodowany w obu przypadkach, do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru i zwrotu poniesionych środków finansowych. Straty wynoszą ponad 1 tys. zł. Trwają czynności policji.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pawcio
pawcio
3 lata temu

Takich towarów nie kupuje się na olx. Ponadto jeżeli uda się kupić telefon to może być po jakimś czasie zablokowany przez operatora za nie spłacanie rat. Jeżeli już dokonywać zakupu przez internet to za pomocą karty płatniczej. Mało kto wie, że można wtedy domagać się poprzez bank zwrotu kosztów zakupu za niedostarczony towar za pomocą obciążenia zwrotnego. Jesteśmy wtedy chronieni.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x