Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To było niezwykłe popołudnie spędzone w szkole


7 października w Szkole Podstawowej nr 7  po raz kolejny obchodziliśmy Noc Bibliotek. W tym roku wydarzeniu temu przyświecało hasło: Znajdźmy wspólny język. Do tego zagadnienia podeszliśmy w sposób metaforyczny i zorganizowaliśmy dla uczniów spotkanie z językiem polskim i językiem angielskim w tle.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Nasze popołudniowe spotkanie rozpoczął test czujności dotyczący baśni i legend, dzięki któremu uczniowie mogli zorientować się czy są spostrzegawczy. Następnie piątoklasiści  zostali podzieleni na pięć zespołów i rozpoczęła się gra terenowa tzw. podchody literackie. Zadania dotyczyły poznanych na języku polskim baśni i legend, natomiast z języka angielskiego zawodnicy  musieli dopasować do polskich tytułów ich angielskie odpowiedniki, a następnie do  ilustracji dobrać właściwy tytuł w języku angielskim.

Po zmaganiach drużynowych nadszedł czas na słodki  poczęstunek i wspólne oglądanie baśni O rybaku i złotej rybce. To było niezwykłe popołudnie spędzone w szkole.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x