Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa poświęcona Moniuszce w mławskiej bibliotece


Dnia 5 maja br. minęła 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy-Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Wielki w Warszawie przygotowały specjalną wystawę planszową poświęconą wybitnemu kompozytorowi.


 Moniuszko stworzył oryginalne, autorskie dzieła oparte na motywach polskiej muzyki, w tym ludowej. Inspirował się narodową poezją m.in. Jana Kochanowskiego czy Adama Mickiewicza. Bogaty dorobek Stanisława Moniuszki to nie tylko opery, ale pieśni, kantaty, utwory religijne, symfoniczne i operetki.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która mieści się w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie w godzinach pracy placówki.

Mamy nadzieję, że wystawa przybliży Czytelnikom postać wybitnego kompozytora romantyzmu.

źródło i fot. MBP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x