Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Poziomice na ziemniakach – praktyczna lekcja geografii w SP 3


Powierzchnia Ziemi jest urozmaicona, posiada wiele wypukłych i wklęsłych form terenu. Bardzo trudno jest je przedstawić na mapie, a jednym ze sposobów pokazania ukształtowania powierzchni są poziomice. Aby ułatwić dzieciom czytanie mapy poziomicowej uczniowie klas 5a i 5b Szkoły Podstawowej nr 3 wykonali model wzniesienia z poziomicami na ziemniakach. Wykorzystując to warzywo i markery, nanieśli poziomice. Na zdjęciach widzimy wykonanie cięć poziomicowych oraz rysunku poziomicowego.


źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x