Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

16-latek bez uprawnień, tablic rejestracyjnych i ubezpieczenia  miał dojeżdżać motorowerem do szkoły


fot. ilustracyjne


16-latek poruszał się po ulicach Ciechanowa motorowerem bez tablic rejestracyjnych, bez obowiązkowego ubezpieczenia OC, bez przeglądu, nie mając uprawnień do kierowania tego typu pojazdów. Dodatkowo popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Młody mieszkaniec pow. ciechanowskiego odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

W piątek około godz. 10:40 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych z ul. 11 Listopada funkcjonariusze z ciechanowskiej policji zauważyli jak motocyklista wjechał  na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Widząc popełnione wykroczenie przez kierującego, zatrzymali go do kontroli na ul. Płońskiej. Jak się okazało, motocyklistą był 16-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Nieletni nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami a dodatkowo poruszał się motorowerem bez tablic rejestracyjnych, niezarejestrowanym, bez obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz bez przeglądu technicznego.

Policjanci ustalili, że motorower miał służyć 16-latkowi do dojeżdżania do szkoły. Za nieodpowiedzialne zachowanie, nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym. Natomiast matka 16-latka została ukarana mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej wymaganych uprawnień.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x