Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To był szczególny dzień dla „budowlanki”


To był szczególny dzień w Zespole Szkół nr 1 w Mławie. W miniony piątek zbiegło się tu kilka ważnych okazji, które zapiszą się w historii szkoły. Przede wszystkim był to dzień Patrona Szkoły – Jerzego Ciesielskiego i ślubowanie przedstawicieli uczniów klas pierwszych, a przy tej okazji również Święto Edukacji Narodowej. Tego dnia na ręce szkoły kombatanci mławskiego obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przekazali swój sztandar, odtąd szkoła opiekować się będzie dwoma sztandarami.


Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w parafii MB Królowej Polski. Druga część uroczystości odbyła się już w murach szkoły. Tu ślubowanie już w obecności dwóch sztandarów złożyli uczniowie klas pierwszych, a Tadeusz Jasiński i Irena Polakowska przekazali sztandar mławskiego obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej na ręce szkoły.  

– Minęło sześć lat od nadania szkole imienia Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego.  I tak sobie pomyślałam, że pewnie zapragnął, aby obok niego byli Żołnierze Niezłomni, Wyklęci. A przecież nasz Patron to kto? To też Niezłomny, który musiał z tego kraju emigrować, to człowiek, który oddał życie, bo nie było miejsca dla niego – mówiła w słowie powitalnym dyrektor Urszula Makowska.

Z kolei Tadeusz Jasiński przypomniał historię ufundowania sztandaru i zaapelował do młodzieży:

„Czcijcie go i noście z godnością, bo ten znak to symbol. Życzymy wam, aby pod tym sztandarem towarzyszyło wam szczęście i zarazem przekonanie, iż pięknie reprezentujecie nas wszystkich”

Dyrektor szkoły Urszula Makowska złożyła też z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty. Z jej rąk nagrody odebrali: Zbigniew Dymkowski, Marlena Krystkiewicz, Katarzyna Krzywda,  Anna Malicka, Marzena Nagucka,  Edyta Tadrzak, Marta Ziębicka i Kamila Żmijewska.

Ostatnim akcentem uroczystości, było przypomnienie życiorysu patrona szkoły Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, w dość niecodzienny sposób. Mianowicie młodzież zagrała scenki z życia Patrona opatrując je zwięzłym komentarzem.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Włodek
Włodek
2 lata temu

… jak ktoś kandyduje na posła czy senatora – to nie powinien uczestniczyć w takich wydarzeniach… tzn. nie być reprezentantem urzędu państwowego.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x