Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogólnopolski  Dzień  Głośnego Czytania  w  „Ekonomiku”


W Zespole Szkół nr 4 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i związane jest z datą urodzin  (29 września) Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.


Celem akcji jest promowanie głośnego czytania, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija wyobraźnię, język, pamięć i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Taka forma lektury ma jak się okazuje wiele zalet, dlatego warto czytać.     

W ramach tej akcji uczniowie klasy biznesowej pierwszej C przeczytali i wysłuchali kilku bajek filozoficznych, w  których mogli znaleźć refleksję filozoficzną z towarzyszącymi jej pytaniami.  Młodzież przekonała się, że komentarz nie musi być morałem przeczytanej historii, ale można go z humorem wywrócić, ponieważ nie ma wyłączności na „prawdę absolutną”.

Akcję czytania w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie zorganizowały i przeprowadziły: Elżbieta Kwiatkowska i Marlena Maćkowska.

Dzień Głośnego Czytania był również okazją do zaprezentowania nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Źródło i fot.: ZS nr 4 Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x