Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Twoja twarz brzmi znajomo?


Kampania wyborcza już na ostatniej prostej. Od wyborów parlamentarnych dzieli nas już tylko tydzień. Ten ostatni, decydujący tydzień, w którym przekonać trzeba tych niezdecydowanych, którzy co prawda zdecydowali już, że na wybory pójdą, jednak przy czyim nazwisku postawić „krzyżyk” jeszcze się wahają. Czymże kuszą i zachęcają nas kandydaci i kandydatki?

Wydaje się, że w tej kampanii dość popularny sposób to sposób na „dokonania”. Jak to wygląda? Mniej więcej tak. Kamera – akcja (bo to ważne, żeby mówić do kamery, mikrofonu czy dziennikarza): przyczyniłem/łam  się do  karetki dla szpitala w (tu dopisz miejscowość), funduszy na drogi, ronda, mosty dla (tu dopisz miejscowość),  i tak dalej i tak potem. Myślę, że każdy z nas chcąc, nie chcąc taki przekaz słyszał nie raz.

Oczywiście, sposób „na dokonania” to domena przede wszystkim formacji rządzącej. Ale przecież nie tylko. Zapewne na wszystkich listach, pretendujących do tego by swoich przedstawicieli mieć w parlamencie są osoby znane, z dużym dorobkiem naukowym, biznesowym czy samorządowym. I też mogą się pochwalić, może nawet dużo bardziej osobiście zasłużonymi dokonaniami.

Zła, czy niepełna to jednak byłaby kampania, gdyby nie pojawiły się obietnice. I takowe też zabrzmiały. Trudno je tu wszystkie wymienić.  Ważne jednak jest, żeby w przekazie kierowanym lokalnie, nie pomylić spraw i terenów. I tak na przykład, obiecany Mławie zalew, żeby przypadkiem nie znalazł się w gminie Iłowo.

To, jaki kształt mają listy kandydatów, to wypadkowa różnej polityki wewnątrz każdej z formacji. Jednak każda z nich wystawiając kandydatów stara się, aby nie wszyscy byli „spadochroniarzami”, bo przypomnijmy, nasz okręg wyborczy obejmuje  Płock, Gostynin, Sierpc, Sochaczew, Żyrardów, Żuromin, Płońsk, Ciechanów, Mława i Przasnysz. Tak więc mamy też akcenty miejscowe i łechtanie ambicji każdej zresztą społeczności lokalnej. Jak to u nas brzmi? – „Powiat mławski zasługuje na posła” czy „Czas na posła z Mławy”. Pomysł słuszny i piękny i jakże się z nim nie zgodzić, gdyż poseł z Mławy i powiatu jest wartością samą w sobie.

Bardziej jednak niż obietnicami, zalewani jesteśmy wyborczymi banerami. Takiego urodzaju na wiszące twarze dawno nie było. Na każdym skrzyżowaniu, płocie, ścianie, wiszą czasem mocno sfotoszopowane podobizny kandydatów i kandydatek, uśmiechających się zachęcająco. Nawet osoby nie interesujące się polityką, śmiało mogą powiedzieć: „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Co jest celem tego wyścigu? Oczywiście miejsce w ławach senackich czy sejmowych, gdzie – tak przynajmniej twierdzi na podstawie badań CBOS – traci się na zaufaniu. Takie są wyniki przeprowadzonych w 2018 roku badań zaufania społecznego, gdzie nieufność wobec sejmu i senatu wyraża 53% ankietowanych, a ufa jedynie 34.

Ku sprawiedliwości jednak trzeba powiedzieć, że taką mówiąc oględnie nie najwyższą renomą „cieszą się” też inne parlamenty. No bo jak wytłumaczyć  ostatni przypadek, gdzie ogromny obraz namalowany w 2009 roku przez Bansky’ego – anonimowego artystę, znanego przede wszystkim z graffiti malowanego w różnych częściach świata zatytułowany „Devolved Parliament” przedstawiający małpy człekokształtne, zasiadające w ławach brytyjskiej Izby Gmin sprzedał się po trwającej 13 minut licytacji na aukcji  za prawie 9.9 mln funtów (około 48 milionów złotych)?

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

68
KOMENTARZE

avatar
1500
XAWERY
Gość
XAWERY

JESZCZE TROSZECZKĘ TRZEBA POCZEKAĆ KIEDY— z naszych mławskich ulic znikną te banery tych pisowskich nieudaczników, a także te fotki naszych kandydatów, a zwłaszcza tego nieudacznika KIEŁBIŃSKIEGO. Ciekaw jestem ile dni trzeba będzie czekać, aby te banery zniknęły z ulic miasta.?????/

szarak
Gość
szarak

A ja mam już dość tych przedwyborczych przepychanek pisów i antypisów razem wziętych. Powiem szczerze rz***ć się chce. I nie wiem na kogo oddam swój głos, bo tak szczerze patrząc na ten cały tort partii startujących to nie mam ochoty oddać głosu na żaden kawałek – każdy wybór sprawi, że smak będzie się odbijał latami.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Ja też mam już dość, tych wszystkich oszustów===ale na wybory idę aby głosować nie WAŻNE NA KOGO, aby tylko nie był to PIS, ta zaraza która rozprzestrzenia sie na całą POLSKĘ.

Takie tam...
Gość
Takie tam...

PIS będzie rządzić, dopóki daje. Póki daje, żadna opozycja go nie obali, a jak przestanie dawać, dotychczasowi psychofani sami rozniosą go na widłach.
Z powyższego wynika, że nie ma się co denerwować, przejmować, ani angażować, tylko trzeba spokojnie poczekać. PiS sam przepadnie, jak jego polityka rozdawnictwa doprowadzi do katastrofy. Szkopuł tylko w tym, żeby tę katastrofę w odpowiednim momencie przewidzieć i jakoś bezpiecznie przeczekać. A jeśli nie doprowadzi, to będzie znaczyło, że cała „liberalna” mądrość ekonomiczna jest zupełnie do niczego, liberalna demokracja jest oszustwem, a przy tym nic takiego strasznego właściwie się nie dzieje, więc niech im będzie…

Next
Gość
Next

DO TAKIE TAM nie dawali głosowałem ienie żałuję nie będą dawać zagłosują choć to co dają to dawno temu powinno być w Polsce jak w innych krajach co tu dużo gadać .PiS dobrze rządzą a że niektóre twarze są poprostu denerwujące to już inne sprawy Ale Polityka pisu z P Morawiekim na czele to coś na co ludzie czekali od kikunaaastuuu laatt.

XAWERY
Gość
XAWERY

Next—o ile wiem i pamiętam to ja nie upoważniałem ciebie abyś wypowiadał się w moim imieniu. DLA MNIE PIS TO DNO I BECZKA MUŁU !!!! a na tą władze którą tak wychwalasz czekali chyba takie nawiedzone oszołomy jak ty.

every
Gość
every

„Przeciwnik pisiolizmu” – masz rację. To co słyszę w TVPIS to wypisz wymaluj Korea Północna.
Niedługo dzieci w szkole (w przedszkolu też) będą się uczyły jaki to nasz wódz jest wielki, wspaniały i odważny i jak ocalił Polskę przed uchodźcami, przed LGBT oraz przed zdradzieckimi działaniami opozycji, która to chciała zniszczyć Polskę na wszelkie możliwe sposoby. Wszyscy będziemy nisko się kłaniać jedynemu słusznemu przywódcy, a nie będzie to ani premier, ani prezydent, tylko prezes.

PISowi mówię zdecydowane nie!

Nie głosuję ani na PIS, ani na PO.

Nie głosuję na ugrupowania, które nie mają szansy wejść do sejmu i senatu, bo to zmarnowane głosy.

Media
Gość
Media

DO EVERY to wszystko jest w pana/ni głowie te farmazony które wypisujesz to okropne to złe!

every
Gość
every

No tak, argumentów brak. „to okropne, to złe”.

WIOCHA
Gość
WIOCHA

DO EVERY ile by nie pisał argumentów takie pust… głowy nie zrozumieją więc po co a ARGUMENTÓW I FAKTÓW JEST MNÓSTWO ZA PIS.

Hemi
Gość
Hemi

A to nieprawda, że PiS ochronił Polskę przed uchodżcami z UE-rozdzielnika?

Przecież Kopacz E., łamiąc solidarność grupy Wyszehradzkiej, bo Pani Merkel zmarszczyła brwi, zgodziła się na przyjęcie 8 tys. Dodaj sobie do tego sławetne „łączenie rodzin” i mnożysz tę cyfrę przez 5 czy 6.

I PiS odkręcił tę chorą, sprzeczną z racją stanu decyzję PO. Chociaż tak właściwie to nie była decyzja ani PO, ani Kopacz, tylko Berlina i Brukseli.

Pan każe, sługa musi. Na szczęście rząd PiS skończył z tym serwilizmem.

obserwator
Gość
obserwator

Konrad Wojnarowski prowadzi spokojną, zrównoważoną kampanię. Pokazuje, że zaczyna dorastać jako polityk. Pan K i Pani K dopiero się uczą polityki, szkoda że kosztem całego powiatu…

Wyborca
Gość
Wyborca

Chyba popierający POKO i PSL boją się urzywać pełne nazwiska Pani Karpińskiej i Pana Kiełbińskiego bo wiedzą, że są to porządni ludzie albo niestety nie są wychowani i kulturalni. Bo używanie tylko pierwszej litery nazwiska jest nie kulturalne. To jest mentalność tych partii. Świetny przykład Pan Poseł Neumann i jego nagrania. Pan Kiełbiński stracił w moich oczach po sprawie z strażą miejską.

every
Gość
every

Wyborco, chyba się pogubiłeś już. Piszesz że Karpińska i Kiełbiński to porządni ludzie, a ułamek sekundy dalej, że Kiełbiński stracił w Twoich oczach… Widzisz, taki jest cały PIS. Karpińska jeszcze nie straciła w Twoich oczach, bo jest jest jeszcze młoda i niczego nie zrobiła i niczym się nie wykazała, ale z tego co słyszałam to kobieta z charakterkiem niczym sławna pani Krysia.. Co do kultury, to nie rozśmieszaj czytających. PO zadłużała Polskę , ale PIS zadłuża Polskę w 3 razy szybszym tempie rozdając pieniądze na lewo i prawo (500+, 13-ta emerytura, nagrody dla siebie, datki dla kleru, a dla Rydzyka… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

To jest dezinformacja, być może celowe kłamstwo.

PiS wielokrotnie zapewniał, że nie wprowadzi podatku katastralnego. Nie ma o czym mówić więc. PiS dotrzymuje słowa i zobowiązań zawartych w programie. Strachy na lachy.

anonimek
Gość
anonimek

zapewniał też wielokrotnie,że;
wyjaśni przyczyny i okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem
-sprowadzi wrak
-wyjaśni aferę ambergold – czemu przy okazji nie SKOKi
-słynny Antonii nie będzie ministrem obrony
-fachowcy a nie dyletanci będą promowani -Misiewicz
-pokora – panienki Glapińskiego, limuzyny i samoloty dla vipów zamiast sprzętu -dla wojska, samoloty dla rodzinki kuchcińskiego
-praca nie dla kasy – nagrody i odprawy
-umiar – rabunkowa gospodarka leśna, wycinki wszystkiego co można sprzedać do Szwecji, nieograniczony import węgla z Afryki i Rosji przez zaufane spółeczki kolesiów, setki milionów z podatków na potrzeby jednej parafii w Toruniu
-spółki państwowe będą zarządzane przez kompetentnych fachowców – Jasiński w orlenie bo mieszka w Płocku

anonimek
Gość
anonimek

-ochrona polskiego górnictwa – chyba przed pracą, bo niedługo fedrować już nie będą, bo węgiel na rynku i tak jest bez kopania -milion samochodów elektrycznych – ktoś słyszał o choćby jednym? -sto tysięcy mieszkań – chyba z dykty pod mostem -zgoda narodowa – pod warunkiem uznania,że pis będzie trwał przez tysiąc lat, był już taki jeden, który taką zgodę zaprowadził u sąsiadów -prezes po wyborach „zakazuję się mścić na przeciwnikach” – i kogo można postawił przed sądem, resztę opluł -nie będziemy wykorzystywać władzy do prywatnych celów – wierze na srebrnej, zwolnienia sędziów… SKOŃCZYŁA MI SIĘ KARTKA a pewnie zeszyt by… Czytaj więcej »

Mlawiak
Gość
Mlawiak

DO OBSERWATORA pan K się UCZY polityki haha w tym wieku super stwierdzenie i myślenie Pani K to kobieta wylansowana co tu pisać….nie Ci ludzie na te miejsca a szczególnie pan K.

Media
Gość
Media

DO OBSERWATOR wvtasmach NEUMANNA jest powiedziane przez koalicjanta czym jest PSL..

meszka
Gość
meszka

Jeden większy baner prezentowałby się znacznie lepiej niż te sklonowane twarze. Jak to wygląda :/

Hemi
Gość
Hemi

To są wybory ogólnokrajowe, a nie samorządowe. Jeśli powiat będzie miał swojego przedstawiciela, to dobrze, jeśli nie, też nic się nie stanie.

Liczą się programy, oraz dotychczasowe dokonania.

Oczywistym jest, że obóz Dobrej Zmiany zasługuje na drugą kadencję, aby utrwalić pozytywne zmiany i dokończyć reformy zapewniające porządek w kraju, w tym reformę sądownictwa.

Wyborca
Gość
Wyborca

Myślę, że głosując na PiS powinniśmy poprzeć Panią Karpińską młodą, energiczną i przede wszystkim inteligentną kandytkę. Druga sprawa wystawił ją PiS mławski a jej nie promuje więc jej jest potrzebne nasze wsparcie bo traktują Panią Jolę po macoszemu. Cytując jedną osobę „musieliśmy kogoś wystawić więc wystawiliśmy ją”.

mławianka
Gość
mławianka

Czym się zasłużyła pani Karpińska żeby na nią głosować, czegoś dokonała poza zdjęciem z Adrianem? bo nie kojarzę tej pani. Kojarzę ją tylko z ostatnich obecności na wszystkich uroczystościach i z wielkich bilbordów, które są wszędzie i to rozwieszane stadami – marnotrawstwo pieniędzy.

mławianka
Gość
mławianka

Obóz „dobrej zmiany” – dobre 😀 😀 😀
Obóz chorej, kłamliwej zmiany, Hemi!!!
To co to zakłamana zmiana głosi w wiadomościach TvPIS albo Tv Info, to naprawdę kupy się nie trzyma.
Pozwoliłam sobie zmarnować kilka godzin na oglądanie ich informacji. To jest chore co oni głoszą i to jest chore jak na innych szczują.
Dobra zmiana – też mi coś.

Wyborca
Gość
Wyborca

Pani Karpińska jest młodą osobą więc dajmy się jej wykazać a nie odrazu krytykujmy. Jest w zarządzie powiatu pozyskuje pieniądze dla OSP na drogi. Przez rok swojej działalności więcej zrobiła razem z zarządem niż PSL przez 16 lat. Pan Konrad Wojnarowski zasłyną tylko z tego, że ma znanego ojca. Obóz dobrej zmiany chociaż nie nazywa swoich wypięcie „poje**mi” jak Pan Poseł Neumann w Tczewie. Koalicja Nieobywatelska i PSL uważa ludzi za maszynki do głosowania i dla nich się liczy tylko ich zysk i ich pełne kieszenie a nie Obywatel.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Niech się wykaże najpierw jako radna i jako członek zarządu w Starostwie. Rok minął, a z czego zasłynęła?

every
Gość
every

A słyszałeś co mówił bankster Morawiecki o Polakach? Jak ich określał? – to Cię nie zabolało? bo mnie zabolało i to szpiku kości. Nigdy nie zapomnę jak pogardliwie się wyrażał.
Taśmy Neumanna są pocięte na kawałeczki, ale od 2017 roku PISowcy mieli na to czas, 2 lata to duuużo czasu.

Hemi
Gość
Hemi

Morawiecki udowodnił swoimi czynami, realizacją programu Dobrej Zmiany, że troszczy się o zwykłych ludzi,a rankingi zaufania to potwierdzają, stoi w nich wysoko.

Czyny są ważniejsze niż słowa.

A opozycji i słowa naganne, a czynów, dobrych czynów, bardzo niewiele.

XAWERY
Gość
XAWERY

Hemi===to co piszesz o Morawieckim, to czysta hipokryzja, trzeba go było posłuchać jakie bił hymny pochwalne na pogrzebie swego ojca—zapomniał bidaczysko, że o zmarłych winniśmy mówić albo dobrze albo wcale, ale w swym hymnie pochwalnym, zapomniał powiedzieć że od parunastu lat ojciec nie jest z matką, natomiast jest ze swymi kochankami, WAŁESA MIAŁ RACJĘ TO BYŁ ZDRAJCA, czyny są ważne ale słowa wypowiadane, na długo pozostają w pamięci, ale takich bzdur jakie słyszałem a wypowiadane były przez DUDĘ , KACZYŃSKIEGO I INNYCH, pokazują że PIS na trumnach robi sobie wyborczą propagandę, to opanował do perfekcji, bo przeciesz do władzy doszedł,… Czytaj więcej »

anonimek
Gość
anonimek

troszczy się za pieniądze podatników – taki „robin hud”, zabierze temu co ma coś z własnej pracy, da temu co nie chce pracować jakieś ochłapy, sam się nażre milionami po drodze a gawiedzi powie, że „tamten” jeszcze ma i nie chce się dzielić – DAŁ PAN, DOBRY PAN

Next
Gość
Next

DO WYBORCY może to prawda ale to kobietka zaczynajaca a wy już ja do sejmu Ludzie mają swój rozum CO ONA DZIAŁAŁA…dzislajmy róbmy nie chwalmy się !

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

next—zanim wejdziesz na portal ze swym przekazem to jego treśc napisz sobie na kartce, i wtedy napisz to co chcesz nam przekazać, bo to co piszesz to się kupy nie trzyma.

anonimek
Gość
anonimek

Pani Karpińska jest młodą osobą, więc dajmy jej się wykazać w pracy, na politykę i życie na koszt podatników ma jeszcze czas

Hemi
Gość
Hemi

Nie pasuje TVP? Przełącz na TVN i wszystko ułoży się idealnie jak w puzzle, opozycja, niestety beznadziejna, występuje tam w roli liderów politycznych, a ludzie niejednokrotnie skompromitowani, robią za autorytety moralne. Osiągnięcia obozu Dobrej Zmiany są wymierne i namacalne dla milionów rodzin: 500+, 300+, zwolnienie z PIT dla osób <26 lat, redukcja PIT o 1 pkt. procentowy, zatrzymanie zlodziejskiej prywatyzacji i wyprzedawania majątku narodowego, 13-tka dla emerytów i rencistów, podnoszenie płacy minimalnej, itp. A co ludziom dała PO i wcześniej SLD? Obcięto nawet zasiłki pogrzebowe, podwyższono VAT, panstwowa kasa rozchodziła się na boki, a wiele rodzin żyło w niedostatku. Jak… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Epoka rozdawnictwa nie trwa wiecznie.
„Osiągnięcia dobrej zmiany? skończ z tym podkreślaniem, że to dobra zmiana, bo to dojna zmiana, a nie dobra.
Co Hemi powiesz na temat tego podatku katastralnego, bo o nim coraz częściej słychać.
Tylko, że Ty masz to w nosie, bo wam dobra zmiana sypie kasą, a wam już za mało polityki na kazaniach, to wychodzicie już nawet z kościoła żeby przekonywać owieczki do tej dojnej zmiany.

Balon możesz pompować i pompować, i jeszcze pompować, ale… na końcu pęknie jak bańka mydlana.

Hemi, czy Tobie naprawdę brak wyobraźni?
Czy Ty naprawdę zatrzymałeś się na etapie chłopa pańszczyźnianego?

Mlawiakk
Gość
Mlawiakk

Czy wy nie możecie zrozumieć że inne państwa stać żeby dać kasę na dzieci i to jest standard a u nas jak dają to zaraz wszyscy że się Polska zadłuży. Jak uszczelnili VAT i kradną TROCHĘ mniej niż PO to i mają kasę! A wszyscy najmadrzejsi że Polska nie wytrzyma tego bo tak najłatwiej mówić i nikomu nic nie dawać jak poprzednicy!

mławianka
Gość
mławianka

Przyjrzyj się jak rośnie zadłużenie, a potem włącz się do dyskusji. Tu nie chodzi o to co dają na dzieci, tu chodzi również o to, że sami wcale mniej dla siebie nie biorą, wręcz przeciwnie, a ponadto przyjrzyj się ile dostaje kler – takiego rozdawnictwa to jeszcze nie było, sam Rydzyk grubo ponad 200 mln zł (dane oficjalne, bo te nieoficjalne mogą być jeszcze inne).
Wiesz dlaczego kler jest taki spolegliwy wobec PIS i tak ich popiera? – bo jest przekupiony.
Kto spłaca długi? – rząd? czy obywatel? – odpowiedz sobie sam.

XAWERY
Gość
XAWERY

Hemi====W tym Seminarium, tego cię uczyli, zamiast modlitwy, módl się o swoje zdrowie najemne ciele, bo rozumu i tak Ci już nie przybędzie. Hemi skorzystaj z usług Banasia wynajmij pokój na godziny, może to ci pomoże!!!

Media
Gość
Media

DO HEMI madre słowa zgadzam się w 100%

Przeciwnik pisiolizmu
Gość
Przeciwnik pisiolizmu

„Dobra zmiana” nieuchronnie prowadzi nas do wzorców Korei Północnej. Nie ma co tu się zachwycać chyba, że się nosi koloratkę i czerpie korzyści z wciskania kitu ludziom jaki ten pisializm jest wspaniały.

Media
Gość
Media

DO przeciwnik pisolizmu CHŁOPIE wookolo w Mławie KOREAŃCZYCY tak daalekkoo zaszli…co Ty wypisujesz głąb w glowie

Przeciwnik pisiolizmu
Gość
Przeciwnik pisiolizmu

Do Media . Chyba nie rozróżniasz Korei Północnej od Korei Południowej, ale co tu wymagać pisgłaskacza.

Hemi
Gość
Hemi

Co do Korei, zgadza się, PiS prowadzi Polskę w stronę tego wzorca.

Pomyliłeś tylko kierunki, Korea nie Północna, ale Południowa.

Z biedy do dobrobytu. Z siermiężnej gospodarki do nowoczesności.

Z Koreańskich firm takich jak Samsung, Hyundai, LG, jeszcze na początku lat 90- tych szydzono jako z producentów tandety. Dziś są symbolem oszałamiającego sukcesu. To efekt i pracowitości i dobrej polityki gospodarczej państwa.

Przeciwnik pisolizmu
Gość
Przeciwnik pisolizmu

Nie nie pomylilem, to Tobie Hemi się wydaje, ze dążymy do tej drugiej „lepszej” Korei. A za chwile obudzisz się z ręką w nocniku tak jak Media wyladują w kanalizacji sciekowej.

mławianka
Gość
mławianka

Hemi nie wyląduje z ręką w nocniku, bo kler jest dobrze dofinansowywany przez PIS. Pasibrzuchom za PISu zawsze będzie się dobrze wiodło, podkreślam za PISu. Jak PIS pogonią, to razem z PISem pogonią i kler.

Przeciwnik pisolizmu
Gość
Przeciwnik pisolizmu

Nie nie pomyliłem się. To Ty Hemi chciałbyś, żeby tak to wyglądało, ale prawda jest inna. To tak jak tu Media jedni myślą, że gazety, telewizja a tu po prostu ścieki do kanalizacji.

Media
Gość
Media

DO PRZECIWNIK PISOLIZMU ścieki to płynęły i płyną w tej chwili w taśmach NEUMANNA co tu strzepic język.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ścieków w PIS, które co rusz wypływają oczywiście nie widzisz? – dziwne… tak opętała cię pisowska telewizja i jej przekaz?
Nie będę wymieniać po kolei, bo jest tego za dużo.

XAWERY
Gość
XAWERY

Anonimowo—oni czyli HEMI–I Media to jedno i to samo jeden przekaz, a zwłaszcza tego BARANA W KOLORATCE, który te ogłupiałe OWIECZKI, prowadzi w przepaś, ale teki ma przekaz jeden Hemi pisze przekaz dnia, a drugi szumnie się nazywający Media, ten przekaz popiera. Te oszołomy swoich błędów czyli PIS nie widzą, szkoda pisać te ujemne działania tej DOJNEJ ZMIANY,normalnych myślących ludzi powalają, i nic na to ie poradzimy, dopóki tym wyznawcom pisu nie naleje się wody w uszy, to taki będzie ich przekaz — zachowajmy cierpliwość bo nic tu nie zmienimy, pozostaje nam jedynie wiara w to że wreszcie ludzie się… Czytaj więcej »

XAWERY
Gość
XAWERY

Media razem z Hemim, puknijcie się w te GŁUPIE ŁBY, GŁĄBY NIEUKI PISOWSKIE!!!!

Media
Gość
Media

Dobrze Hemi!

anonimek
Gość
anonimek

i kult jednostki ma tego dowodzić? to w tej „demokratycznej” chyba…

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Oczywistym jest, że nie zasługuje. Koniec tematu.

Wyborca
Gość
Wyborca

Głosowanie na osobę spoza terenu naszego powiatu jest bez sensu bo jak widać po powiatach ościennych, które mają swoich reprezentantów w sejmie dostają dużo więcej pieniędzy rządowych niż my. Pani Poseł Cicholska czy Pan Poseł Kołakowski chodzą przymilają się wyborcom z naszego powiatu a nic dla nas nie zrobili. Nasze władze w powiecie zamiast promować Panią Karpińską czy Pana Kiełbińskiego to promują Panią Cicholską, która nic dla nas nie zrobiła i nic dla nas nie zrobi.

Karol
Gość
Karol

Dokładnie, co takiego posel Cicholska zrobiła dla naszego powiatu? – NIC! Ale zapewnia że „lubi być potrzebna”.

mławianka
Gość
mławianka

Co takiego może dla nas zrobić np. pan Kiełbiński?
Nie potrafił nawet zawalczyć o likwidację Straży Miejskiej, nawet nie próbował, zgubił listy mieszkańców, którzy się na nich podpisali za likwidacją SM. Ten pan się do niczego nie nadaje. Ciekawi mnie, czy zbierze tyle głosów, co miał na listach wpisów za likwidacją SM.

XAWERY
Gość
XAWERY

Wyborca===chyba dostrzegasz to że te nasze Władze tak w mieście jak i w powiecie, mają za słabe przebicie, i dlatego mławscy kandydaci, są tacy jak widać, i umieszczeni sa na listach na miejscach nie biorących, a jedynie to jeśli PSL uzyska dobry wynik to szanse na POSŁA ma młody WOJNAROWSKI, piszesz o CICHOLSKIEJ, ta P. w CIECHANOWIE NIE MA SZANS jest spalona, dlatego „buszuje po imprezach w Mławie, i rozwiesza banery z KŁAMCZUSZKIEM MATOŁUSZKIEM, a WIKIPEDIA JAN MARIA JACKOWSKI, KTÓRY BIEGAŁ NA GOLASA PO PLAŻY, któremu kompletnie brak wstydu no ale takie są kadry PIS, ===A O TYCH POSTACIACH PISOWSKICH… Czytaj więcej »

Wyborczyni
Gość
Wyborczyni

A mój głos pójdzie na wspaniałą kandydatkę z Lewicy. Mam alergię na tych, którzy myślą, że jak mają kasę na plakaty, to wygraną mają w kieszeni. Takiego wała!

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Na szczęście o kompetencjach nie świadczy liczba plakatów. Są dużo lepsze alternatywy niż PiS, który nawet karetki pogotowia ratunkowego wykorzystuje w kampanii i który zaśmiecił nasze miasto twarzami swoich spadochroniarzy.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Napewno pan K i Pani K zadbają o nas śmiechu warte.

anonimowo
Gość
anonimowo

Tylko POSEŁ Z MŁAWY czyli ktoś kto tutaj mieszka, zna potrzeby i problemy gwarantuje działania na rzecz naszej społeczności. Jest na miejscu, zawsze można go rozliczyć i zwrócić się z problemem.

Marko
Gość
Marko

To kto z tej Mławy się nadaje. Chyba nie ten co zapowiadał likwidację straży miejskiej.
Kandyduje chyba nie mając wstydu.

Ewka
Gość
Ewka

DO MAKRO święta prawda!nikt z wystawionych mlawiakow nie ma szans kto wogle wystawiał te postacie nie ublizajac ludziom ale co oni działali bądź robili w Mławie NIC!

Ala
Gość
Ala

Już mieliśmy posła z Mławy . Bardzo dużo zrobił dla mieszkańców Mławy . Tylko dla tych ze swojej rodziny . Przez swoje kadencje nigdy nie zabrał głosu w Sejmie .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Poseł z Mławy? Był taki? – a który to?

Ktoś
Gość
Ktoś

Kurnikarz

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak myślałem, ale…Kurnikarz nie był z Mławy. Kurnikarz pochodzi z powiatu ciechanowskiego, a w Mławie to tylko koczował tak jak teraz Cicholska, no i zostawił po sobie smród w powiecie mławskim i żuromińskim.

Wyspiański
Gość
Wyspiański

Ale zablokował ustawę odorową żeby nam śmierdzieć mogło