Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uratowali jelenia skazanego na śmierć [zobacz film]


Leśnicy z Nadleśnictwa Nidzica uratowali przed śmiercią jelenia, który wpadł we wnyk. – Po uwolnieniu jeleń stał chwilę, jakby nie wierzył, że człowiek nie zrobi mu krzywdy – opowiada uczestnik akcji.


Dramat, tym razem z happy endem – tak najkrócej można podsumować akcję ratunkową, którą kilka dni temu przeprowadzili leśnicy z Nadleśnictwa Nidzica. Otrzymali oni informację o uwięzionym we wnyku samcu jelenia. Stalowa linka zacisnęła się wokół prawej część poroża młodego, 3-4-letniego byka. Teren wokół drzewa do którego przywiązana była kłusownicza pułapka był całkowicie wydeptany, a sąsiednie drzewo doszczętnie pozbawione kory. Świadczyło to o tym, że jeleń – być może nawet od kilku dni – desperacko walczył o życie.

Aby uratować zwierzę konieczne było podanie mu środka usypiającego. – Kiedy jeleń wyraźnie stracił energię, postanowiliśmy mechanicznie odciąć linę, używając nożyc do drutu i toporka. I wtedy nastąpił najpiękniejszy moment całej dramatycznej sytuacji. Jeleń stał chwilę, jakby nie wierzył, że człowiek nie zrobi mu krzywdy – opowiada leśniczy z Nadleśnictwa Nidzica, który brał udział w akcji. – Pysk i błyszczące oczy wyrażały wdzięczność oraz podziękowanie, i my tak to odebraliśmy. Następnie byk wolno odwrócił się i zniknął nam z oczu w rozległych trzcinowiskach.

W sąsiedztwie miejsca w którym odbyła się akcja ratunkowa leśnicy znaleźli jeszcze cztery podobne wnyki. Wszystkie zlikwidowali.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ekotrup
Ekotrup
2 lata temu

Gdyby nikt nie poinformował to by nie znaleźli. Tacy dzielni to nasi strażnicy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x