Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto Patrona Szkoły w „Ekonomiku”


Szczególną i uroczystą oprawę miało obchodzone jak co roku zawsze we wrześniu Święto Patrona Szkoły – czyli Obrońców Mławy z Września 1939 r.  W tym roku jednak zbiegły się 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, 95-lecie powstania szkoły oraz 45-lecie wyboru patrona szkoły.


Z tej okazji specjalny program artystyczny, wiersze, piosenki i wspomnienia bohaterskiej obrony Mławy sprzed 80 lat przygotowała młodzież. A to wszystko przeplecione zrekonstruowanymi scenkami z życia przedwojennej Mławy. Nie zabrakło też wspomnienia o tych bardziej współczesnych, choć już nieżyjących osób związanych i zasłużonych dla szkoły. Minutą ciszy uczczono pamięć prof. Ryszarda Juszkiewicza, byłego dyrektora szkoły Jana Szczepańskiego oraz Kazimierza Żerańskiego.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu i miasta, kombatanci, a takę zaproszeni goście.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x