Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ranking wykorzystania środków unijnych na transport. Powiat nieźle, miasto na dalekiej pozycji


To kolejne statystyczne zestawienie, opracowane przez samorządowe czasopismo „Wspólnota”, tym razem pokazujące jak samorządy w całej Polsce wykorzystują środki unijne w obszarze transportu.  Powiat mławski znalazł się na 21 miejscu zestawienia, Miasto Mława na 85., a spośród gmin najwyżej – bo na 165 uplasowało się Strzegowo.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Olsztyn, Gliwice i woj. podlaskie – to laureaci rankingu wykorzystania środków unijnych na projekty transportowe w kategoriach miast wojewódzkich, miast na prawach powiatu i województw. Wśród mniejszych jednostek zwyciężyły miasta Biłgoraj i  Dziwnów, wśród gmin wiejskich Rossocz, a powiatów – przasnyski.

Spośród naszych sąsiadów w kategorii powiaty wyprzedziły nas samorządy Przasnysza (1 miejsce) i Płońska(14 miejsce). W kategorii miast powiatowych na drugim miejscu uplasował się Ciechanów, na 67 Pułtusk, na 85. Mława. Wyprzedziliśmy jednak Żuromin, który znalazł się na 90 pozycji.

Spośród gmin naszego powiatu niezmiennie w takich zestawieniach najwyżej plasuje się gmina Strzegowo. Tym razem znalazła się na 165 miejscu. Nieco poniżej znalazły się gminy Radzanów (222) i Dzierzgowo (230). Lipowiec Kościelny zajął 626 pozycję, Wiśniewo 730. A Wieczfnia Kościelna 896. Na dole zestawienia z nikłym wykorzystaniem środków znalazły się gminy Stupsk, Szreńsk i Szydłowo.

W prezentowanym zestawieniu przyglądamy się dotacjom ze środków europejskich, z jakich korzystały samorządy w Polsce od 2014 roku (od momentu rozpoczęcia trwającej cały czas perspektywy budżetowej UE), przeznaczonych na inwestycje transportowe. Uzasadnieniem tego wyboru jest fakt, że ten dział obejmuje największą część funduszy unijnych, jakie pozyskują polskie JST.

Opublikowane zestawienie obejmuje wartość dotacji w latach 2014–2018. Wydatki samorządów ze środków unijnych w tym okresie (podstawą są sprawozdania budżetów samorządów) przeliczone są przez liczbę mieszkańców.

Cały ranking do pobrania:

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/07_2019/Ranking_Nr_20-2019_Wydatki_UE_na_transport.pdf

źródło: Wspólnota

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x