Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O karze dla sprawców rozpylenia gazu w szkole rozstrzygnie sąd


Poważne konsekwencje czekają dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, którzy kilkanaście dni temu rozpylili pojemnik gazu pieprzowego na szkolnym korytarzu. Spowodowało to ewakuację prawie 700 osób ze szkoły do pobliskiego kościoła, 11. dzieci trafiło do szpitala, a ponad 200 przebadano, a akcja służb ratunkowych trwała kilka godzin. Warto w tym miejscu podkreślić  sprawne działania ewakuacyjne, zarządzone przez dyrekcję szkoły, dzięki którym nie doszło do poważniejszego zatrucia gazem.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Szkoła już wyciągnęła konsekwencje. Obydwaj uczniowie otrzymali naganę dyrektora. Skutkuje to naganną oceną z zachowania na półrocze. Szkoła przeprowadziła też rozmowy z rodzicami tych uczniów, a także z samymi uczniami. Według ich tłumaczenia, do rozpylenia gazu doszło przypadkiem. Jeden z nich przyniósł pojemnik z gazem do szkoły – nabyty nota bene w jednym ze sklepów na terenie miasta – drugi miał z ciekawości lub przypadkowo nacisnąć głowicę pojemnika i nie potrafił potem zablokować spustu.

Jak tłumaczy dyrektor szkoły Mariusz Lempek, wcześniej z tymi uczniami nie było poważniejszych problemów wychowawczych.

Po tym zdarzeniu szkoła zorganizowała dla klas siódmych i ósmych cykl spotkań z policjantami na temat odpowiedzialności prawnej w przypadku takich bądź podobnych zachowań.

– Policja po zakończonym postępowaniu przesłała materiały do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich. Sami winowajcy, przyznali się do czynu – informuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława.

JK

Zobacz także…

AKTUALIZACJA: Rozpylony gaz, trwa ewakuacja uczniów w „siódemce”. Do szpitala zabrano 11 dzieci [zdjęcia]

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
1 rok temu

Jeszcze chwila i uczniowie do szkoły przyniosą ostre narzędzia, broń itp. Czy rodzice, uczniowie znają zasady bezpieczeństwa. Wątpię!!!!

Zzn
Zzn
1 rok temu

Największą konsekwencje poniosły dzieci i ich rodzice z ZPO nr 1 w Mławie, gdzie zamknięto drzwi i stworzono obóz. Gdyby tam była taka akcja to dopiero byłby finał. Pani dyrektor powinna odejść a nie sieje panikę. Boi się wszystkiego a przecież nikt nie zmusza do bycia dyrektorem. Nabudowała bram, brameczk i wiecznie pozamykanych drzwi. To jest objaw niepokojący.

Joanna
Joanna
1 rok temu

Obciążyć rodziców kosztami ewakuacji. Może ich dzieci wreszcie zrozumieją co to znaczy odpowiedzialność.

Alicja
Alicja
1 rok temu

Rozbisurmanione dzieci. Rodzice nie wiedzą lub nie chcą widzieć co robią ich dzieci. Koszty za akcję ewakuacji niech płacą rodzice. Wreszcie może trochę rodzice poczują, co to znaczy wychowywać dzieci. Wlamuja się do klatek schodowych z domofonami i robią co chcą.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

A co ma do tego reforma edukacji gimnazja to była porażka kiedyś 7 i 8 klasy były z małymi dziećmi i była dyscyplina a dziś są skutki głupiego bezstresowego wychowania

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Skutki reformy edukacji? Tak to jest jak się trzyma małe dzieci z gimnazjalistami. Brawo PiS.

ktoś
ktoś
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

a jak były zespoły szkół to dzieci małe nie były z gimnazjalistami dobra jestes czytelniczka

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

To nie są skutki reformy, lecz braku wychowania. Rodzic często myli chowanie z wychowywaniem. Ilu rodziców interesuje się swoimi pociechami? Ilu rozmawia z dziećmi? Proszę uwierzyć, że niewielu.

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

PiS ma tyle do dzieci, że rozdaje po 500+. Reszta w jego wykonaniu to porażka. Zresztą te 500+ to też porażka. Rozdają
wszystkim aby przekupić wyborcę. Dzięki temu cudotworowi (PiS) wracamy do socjalizmu. Jedna partia, jeden wódz (pierwszy sekretarz), wszystkim po równo.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Wolność

I dalej do komunistycznej biedy. Proszę sobie przypomnieć kryzys lat 80-ych. Kartki, kolejki i pustki w sklepach. Też się nieźle zaczynało od rozdawnictwa i wszystkim po równo, bo wszyscy mają takie same żołądki.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x