Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ze 171 tys na 872. Większa kasa dla mławskiego szpitala


872 tysiące zł. trafi do mławskiego szpitala jako wsparcie ryczałtowe. To znacząco więcej niż kwota 171 tys. zł, którą według wcześniejszych informacji szpital miał otrzymać. Jednak nawet po takim zwiększeniu ryczałtu, mławski szpital otrzyma najmniejszą kwotę w porównaniu z sąsiednimi szpitalami.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Według pierwszej, nieoficjalnej informacji o kwotach ryczałtów dla powiatowych szpitali, która pojawiła się we wrześniu, SP ZOZ w Mławie miałby otrzymać jedynie 171 tys. zł. Wszystkie okoliczne szpitale miały dostać kwoty znacznie większe. Najwięcej bo 2,6 mln zł szpital w Płońsku., szpital w Sochaczewie 2,3 mln zł, w Przasnyszu – 1,9 mln zł, w Sierpcu – 1,5 mln zł, szpital w Pułtusku – 1,5 mln zł. Łączna kwota przyznana mazowieckim szpitalom powiatowym to 43 mln 361 tysięcy złotych.

Taki plan podziału środków wzbudził zaniepokojenie i pytania, według jakiego klucza ryczałt został naliczony. Z takim właśnie pytaniem zwracał się do NFZ Witold Okumski, radny i członek zarządu powiatu. W odpowiedzi otrzymał zapewnienie, że ryczałty dla wszystkich szpitali w tzw. sieci przeliczane będą zgodnie z wytycznymi, zawartymi w projekcie Zarządzenia Prezesa zmieniającego zarządzenie w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Wczoraj jednak dyrektor SP ZOZ w Mławie Waldemar Rybak podpisał umowę, o przyznaniu naszej placówce ryczałtu w wys. 872 tys. zł.

– Te pieniądze przeznaczymy na najpilniejsze potrzeby, w tym uregulowanie zobowiązań wymagalnych. Planujemy też bieżące wydatki jak też związane z poprawą jakości świadczonych usług np. w SOR – mówi dyrektor Rybak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Brawo PiS. 13 października stracicie władzę. Co z tym państwem zrobili przez 4 lata, to się w głowie nie mieści.

xyz
xyz
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

nie stracą, nie stracą. drugą kadencję mają, niestety, zapewnioną.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  xyz

Xawier vel dzidek czy tez dziadek z bliska dlaczego ciagle obrazasz innych?
Zachowujesz sie jak stary stetryczaly dziad ktoremu nic sie w zyciu nie udalo i ma pretense do calego swiata o te swoje niepowodzenia.
Wiecej kultury.

Z R ..
Z R ..
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

Czyli co ze bedzie szpital bez zadluzenia no tragedia nie będzie lodów na prywatyzacji tragedia

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Czytelniczka

DO CZYTELNICZKI a co Ty masz w głowie POPIÓŁ rozumowanie.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Nam nie są potrzebne sumy i tylko poprawa swiadczeń. A to zamiast się poprawiać aby się pogarsza. To jest cały Pis manipuluje kwotami a poprawy nie widać .Mój glos już straciliscie chociaż głosowałem na Was. Bo nudne jest już sluchanie że wszystko co złe to wina Po albo Tuska

Kraj taki piekny
Kraj taki piekny
1 rok temu

Kasa moze byc dowolna – nie zmeni sie nic puki nie zmieni sie mentalnosc.
A czy sie zmieni? watpie.

"korzystający z usług"
"korzystający z usług"
1 rok temu

Na co Wam pieniądze na SOR jak wszystkich odsyłacie do Ciechanowa, Działdowa itp. Niewykwalifikowany i opryskliwy personel, któremu się przeszkadza w picu kawy! W prywatnej placówce to by się z pracą porzegnał!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x