Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rondo poświęcone i otwarte


Rondo u zbiegu ulic Sienkiewicza, Lelewela i Kościuszki wczoraj zostało oficjalnie otwarte i poświęcone. Na mocy uchwały rady miasta nosi też imię 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, co podkreśliła swoją obecnością kompania honorowa tej jednostki, wraz z dowódcą brygady  gen. bryg. Jackiem Ostrowskim, biorący udział w uroczystości.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Symboliczną wstęgę przecięli parlamentarzyści PiS z okręgu płockiego, przedstawiciele władz powiatu, miasta, duchowieństwa oraz wykonawcy robót. Rondo poświęcił ks. prałat Kazimierz Ziółkowski. Miłym akcentem była obecność kompanii honorowej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Jej dowódca gen. Bryg Jacek Ostrowski dziękując za nadanie rondu imienia właśnie 20 BBZM zadeklarował, że pomimo iż brygada jest bartoszycka, to Mławy nigdy nie opuści.

Prace przy przebudowie skrzyżowania trwały niespełna 6 miesięcy i kosztowały łącznie z przebudową infrastruktury podziemnej ponad 9 mln zł. Inwestycję sfinansowano ze środków budżetu państwa, Samorządu Województwa Mazowieckiego, pomocy finansowej Miasta Mława i środków własnych powiatu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Starszy
Pan Starszy
1 rok temu

Nikt w uwagach nie zauważa, że ulica Lelewela jest teraz po prostu – za wąska i … nadaje się od razu do następnego remontu/przebudowy. Nie ma na niej możliwości nawet wyprzedzenia, a co dopiero w sytuacjach nadzwyczajnych, gdy powolutku będzie jechała nią np. maszyna do czyszczenia, lub zdarzy się jakaś kolizja. BRAK możliwości wyprzedzenia. To chore!

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Pan Starszy

DO PAN STARSZY hahaha znasz się na tym to co napisałeś to beznadzieja WYPRZEDZAĆ NA LELEWELA ludzie co wy piszecie hahaha SUPER ZROBIONE WRESZCIE JEDZIE SIĘ NORMALNIE BRAWO

Starszy Pan
Starszy Pan
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Proste pytanie: JAK NA OBECNEJ LELEWELA przepuścić np. KARETKĘ NA SYGNALE? Wjechać po krawężniku na pas zieleni lub ścieżkę rowerową?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Starszy Pan

Prosta odpowiedź: TAK, innego wyjścia nie ma.
Najważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie, a pas zieleni to drugorzędna sprawa.

every
every
1 rok temu

Rondo otwarte, – hip hip hura!
Dobrze, ze to rondo, to i dłuższa wstęga była i wszyscy święci zmieścili się do cięcia onej wstęgi. Kto im dostarczył tylu nożyczek? Jak się przepychali do tego przecinania, a księżulowi nie zakręciło się w głowie na tym rondzie?
Oż widowisko… nie mogę odżałować, że tego nie widziałam na żywo (niezły teatrzyk).
Czy jest może gdzieś nagranie tego przedstawienia? – chętnie bym obejrzała.
Wszyscy tacy zachwyceni, aż miło popatrzeć. Panowie i panie z takim namaszczeniem przecinali wstęgę, coby było równo i dokładnie, tak… razem, „wespół w zespół” (a nie było najpierw przećwiczyć tego przecinania, a nie oglądać się jeden na drugiego).

rdzenny mławianin
rdzenny mławianin
1 rok temu

A koga tak Żiółkowski goni na rondzie że aż kiecka fruwa a biały szaliczek się rozwiązal?? Tak widać na zdjęciu…… a może trenuje biegi wkoło ronda.

GA1
GA1
1 rok temu

Czy ktoś z Państwa jest mi w stanie wytłumaczyć, dlaczego w takich sytuacjach zapraszany jest ksiądz? Jeśli taka sytuacja ma miejsce to dlaczego tylko ksiądz katolicki, a nie także pop, rabin, etc.? Czy to oznacza, że po tym rondzie mogą poruszać się tylko pojazdy prowadzone przez katolików?
Uwaga, podpowiedź: Polska to katolicki kraj nie jest odpowiedzią na powyższe pytanie. Kraj jako terytorium stanowiące całość polityczną i gospodarczą, nie posiadający cech istoty ludzkiej z zasady nie może być wyznawcą żadnej wiary.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  GA1

Można przypuszczać, że w takim Izraelu na oficjalne uroczystości zapraszany jest rabin.

W Rosji zaoewne kapłan prawosławny (pop jest określeniem nieeleganckim).

A my żyjemy w Polsce i tu zapraszany jest ksiądz rzymskokatolicki. Nie rozumiem jak komuś moze to przeszkadzać.

Rdzenny mławianin
Rdzenny mławianin
1 rok temu
Reply to  Hemi

No właśnie mamy teraz takie zwariowane czasy że zaprasza się na takie świeckie uroczystości belzebubów z pędzlami diabli wiedząc po co Oni nigdy nic nie dołożyli do takich inwestycji i nic im mławianie nie zawdzięczają To wina władz miejscowych którzy wchodzą po palcu PIS-owi i współdziałającym z nimi kapłanami kościelnymi. I gdzie tu świeckość i rozdzielność państwa od kościoła. Czysta hipokryzja..

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Zawsze słyszałam, że państwo jest świeckie, a więc po co ksiądz? – ano po to żeby wziąć za kropidło kasę. Oni wszędzie się wcisną, żeby nad wszystkim mieć kontrolę i wszystkiego dopilnować, a nic nie robią za darmo. Za wszystko trzeba słono płacić.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Opozycja podobno jest tak mocno zaczytana w konstytucji. Upaja się jej treścią, delektuje przepisami.

Więc warto byłoby może, zamiast uprawiać tyleż regularne co infantylne czepialstwo, zajrzeć do tejże konstytucji, żeby zrozumieć wreszcie, że nie ma tam mowy o żadnej „świeckosci” państwa.

To po pierwsze. Po drugie, rozdział państwa od Kościoła ma charakter przyjazny, a nie konfrontacyjny, jak niektórzy by sobie życzyli.

Miłej lektury!

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Księża winni zajmować się swoimi owieczkami i nie mieszać się do wielkiej brudnej polityki.
Każdy winien znać swoje miejsce, a księża bardziej od innych powinni je znać, wszak są dobrze wykształceni.
Co ma na celu to wyświęcanie rond, chodników, ulic i toy toy (bo niedługo to i toy toye będą wyświęcać dla biznesu (czytaj dla mamony) przecież i zrobią wszystko

nomnom
nomnom
1 rok temu

Najważniejsze że poświęcone. Teraz już żądnego zdarzenia na nim nie będzie i wszyscy mogą czuć się bezpiecznie

karol
karol
1 rok temu

Kiedy skończy się ta rzenada
Czy wykonywanie podstawowych obowiązków
Jest podstawą do robienia fety, która jest też kosztowna
Panowie robicie z siebie błanów, przyklejcie sobie na czubki nosów pileczki

Jola
Jola
1 rok temu
Reply to  karol

żenada pisze się przez samo ż

karol
karol
1 rok temu
Reply to  Jola

o.k. masz rację co do pisowni
wis adekwatny do tej scenki
czy oni się nie widzą, i nie zastanawiają jak wyglądają
scenka typowo z prl , którą zmodyfikował kler………… f………..e

Piotr
Piotr
1 rok temu

a Rydzyka nie było?!

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Piotr

W polskiej kulturze słowa pisanego nazwiska osób duchownych poprzedza się wzmianką o. lub ewentualnie ks.

zagadka
zagadka
1 rok temu
Reply to  Hemi

A czy już wiadomo gdzie o. Rydzyk został wyświęcony? Podobno wyjechał do Niemiec i powrócił jako ksiądz, a na zachodzie żadna parafia do tej pory nie potwierdziła jego wyświęcenia. To dopiero jest zagadka.

Wyborca
Wyborca
1 rok temu
Reply to  Hemi

W kulturze…, ktora ostatnio jakby zanika i to zaczynając od Parlamentu.

rdzenny mławianin
rdzenny mławianin
1 rok temu
Reply to  Hemi

W polskiej kulturze słowo ojciec dotyczy ojca a nie jakiegoś zakłamanego bajarza w sukience. I powinni trzymać się swoich katakumb i nie latać z pędzlami po ulicach jak błazny..

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dobrze byłoby , żeby z zasadami kultury wypowiedzi oraz szacunku dla osob duchownych zapoznały sie takze osoby cierpiące na ciasny, chorobliwy i nienawistny antyklerykalizm.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Taak, duchownym powinno się kłaniać nisko, bo oni są opoką, oni są święci.
Szacunek należy się wszystkim ludziom, drogi Hemi, a duchowieństwo ma szacunek do wszystkich ludzi?
Gdyby miało szacunek do wszystkich, to chyba nie byłoby w kościele pedofilii?
duchowieństwo nie głosiłoby, że jedyną właściwą, prawdziwą wiarą jest katolicyzm? nie piętnowałoby innych wyznań?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Z Rydzyka jest ksiądz jak z … czegoś tam trąbka, ale menadżer z niego przedni, nie każdy tak potrafi omamić swoje owieczki i wydębić z nich kasę jak ojczulek z Torunia. Nawet bezdomni luksusowe samochody mu ofiarowują, a potem w niewyjaśnionych okolicznościach umierają.
Z Niemiec to Rydzyka pogonili, schronił się w Polsce, tu przyjęli go z otwartymi ramionami i obsypali złotem. Niemiecki naród mądrzejszy.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Więc dlaczego w Polsce męczysz się skoro w Niemczech tak wspaniale?

Ojciec Rydzyk to wspaniały człowiek, energiczny, zrobił wiele dla dzieła ewangelizacji w Polsce i tworzenia wspólnoty modlitewnej dla osób, które przez poprzednie lewicowo-liberalne rządy zostały zepchniete na margines życia w Polsce.

Siła zniesławień i pomówień jest wielka, niemniej nie sądź, że powtarzanie ich przynosi chwałę. Przeciwnie.

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Te rondo było niezbędne. Dobrze, że powstało. Reguluje ruch. Natomiast czy wymaga aż takiego akcentu? Wątpię. Chyba pewnych osób nie było widać przez całą swoją kadencję A nagle pojawiają się. Kampania na plecach innych. Oj nieładnie.

Zakochany w Sławku
Zakochany w Sławku
1 rok temu

Brawo

Xawery
Xawery
1 rok temu

Do twego nicku, dopisal bym jedno slowo aby brzmiał TAK==ZAKOCHANY W SLAWKU DUREN

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Na te g..to już się patrzeć nie chce.

Wiocha
Wiocha
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

DO MLAWIAK nie na wszystkich się nie da patrzeć stare twarze na emeryturę koniec już blisko dac rządzić młodym.

JIJI
JIJI
1 rok temu

faktycznie wydarzenie… już jestem spokojniejszy, że tyle osób mogło sobie zdjęcia porobić na rondzie…
PS. coś co powinno być normalnością u nas jest wydarzeniem

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  JIJI

… i to wydarzeniem roku, a może nawet całego dziesięciolecia.
Nazwa ronda też nieprzeciętna. Ciekawe, ilu mieszkańców będzie potrafiło ją prawidło wypowiedzieć, o przejezdnych już nie wspomnę.
Gdzie odbyło się zwieńczenie tak wspaniałej uroczystości?

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x