Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kierowcy narzekają. W mieście jest ciemno


Właściwie od poniedziałku 23 września mamy już kalendarzową i astronomiczną jesień. Wczorajszy dzień jednak był szczególnie jesienny. Intensywne opady deszczu sprawiły, że w naszym powiecie, ale też w ościennych miało miejsce wiele kolizji i wypadków.

Jolanta Karpińska podziękowania


Każdy, kto jest kierowcą, wie że podczas opadów należy zachować szczególną ostrożność. Wie też, że jeździ się trudniej. Zwłaszcza, że miejska infrastruktura nie ułatwi tego zadania.

Chodzi tu konkretnie o oświetlenie uliczne. Wczoraj włączyło się dopiero około godziny 19-tej. Podczas opadów deszczu ta widoczność rzeczywiście jest zła, a jak wiadomo piesi w mieście rzadko posiadają na ubraniu elementy odblaskowe. Takie sygnały otrzymała wczoraj redakcja od kierowców. A do zmiany czasu na zimowy, mamy jeszcze cztery tygodnie. Cóż, dopóki miasto nie zmieni godzin włączania oświetlenia apel zarówno do pieszych jak i kierowców o maksymalną uwagę i ostrożność.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Mieszkaniec ul. Wysokiej
Gość
Mieszkaniec ul. Wysokiej

Są ulice, o których miasto pod względem oświetlenia zapomniało. Np. ul. Wysoka – 21 wiek i brak oświetlenia.

Janek
Gość
Janek

Miasto ma budowac? Niech deweloper buduje oswietlenie. Pobudowac bloki po kosztach i sprzedac 100% zysku i rece umyc takie sa realia.

Mieszkaniec ul. Wysokiej
Gość
Mieszkaniec ul. Wysokiej

Zgadzam się z opinią, że deweloperzy budują jak najmniejszym kosztem aby zasygnalizować zyski. Jednak budowa oświetlenia ulicznego wykracza poza ich obszar obowiązków. Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594; dalej: ustawa) w art. 7 ust. 1 pkt 3 stanowi,że zadania własne gminy obejmują między innymi sprawy zaopatrzenia w energię elektryczną. Z kolei ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012.1059 ze zm.; dalej: Pe) w art. 18 ust. 1 pkt 2 i 3 przewiduje, że do zadań własnych gminy w zakresie m.in. zaopatrzenia w energię… Czytaj więcej »

Zakochany w Sławku
Gość
Zakochany w Sławku

Oświetlenie Led jest oszczędne, mimo że nie daje zbyt dużego światła, nie czepiać się…

XAWERY
Gość
XAWERY

Te zakochanie w SLAWKU, jeszcze ci bokiem wyjdzie!!!!!!

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

W Mławie nawet w wakacje oświetlenie było włączane zbyt późno. W rynku oprócz tarczy zegarowej na ratuszu nie było widać nic. Piesi wchodzący na pasy są niewidoczni.

organizator ruchu
Gość
organizator ruchu

To niech nie wychodzą, jak są niewidoczni.
W ogóle z pieszymi to jest masakra jakaś, zdrowy rozsądek mówi: samochody jadą, nie wchodzę, proste. Ale przepisy na odwrót. No i jeszcze nie oświetlone ulice, wejdzie ci taki baran pod koła, którego nawet nie widać i masz pozamiatane..