Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sukces nie przychodzi łatwo. Nasze szkoły laureatami #OSEWyzwanie


Ponad 70 nauczycieli i dyrektorów szkół z kilkunastu powiatów województwa mazowieckiego spotkało się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu, gdzie z rąk ministrów Marka Suskiego oraz Marka Zagórskiego otrzymali nagrody w ramach Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Wśród laureatów konkursu, w którym nagrodą była multimedialna mobilna pracownia komputerowa, znalazły się również szkoły, z powiatu mławskiego.


W czwartek, 26 września odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom wielu szkół z województwa mazowieckiego certyfikatów, potwierdzających zdobycie nagrody w postaci mobilnej pracowni multimedialnej w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Projekt Ministerstwa Cyfryzacji, którego operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, zakłada zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

– Zanim ruszył program OSE, jedynie 10 procent szkół w Polsce miało dostęp do internetu o parametrach, które umożliwiały wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych. Założeniem projektu jest doprowadzenie szerokopasmowego, bezpiecznego internetu do każdej polskiej placówki oświatowej. Dodatkowo zachęcaliśmy szkoły, aby wzięły udział w konkursie #OSEwyzwanie, w którym można było wygrać mobilną pracownię multimedialną, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych – mówił minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Podziękowania dla nauczycieli

Minister Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, przytoczył znaną sentencję „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, podkreślając jednocześnie, że rząd od kilku lat stara się wyrównać dysproporcje w dostępie do nowoczesnych technologii w edukacji.

– Projekt OSE to jedno z takich działań, choć muszę przyznać, że bez państwa zaangażowania, państwa pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pasji do wiedzy niewiele można byłoby zdziałać. Serdecznie gratuluję wszystkim zdobywcom nowoczesnych pracowni, które składają się z mobilnej bazy oraz 16 nowoczesnych laptopów – mówił między innymi minister Marek Suski.

Pracownie multimedialne dla szkół

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek, czyli propozycji rozwojowych Ministerstwa Cyfryzacji dla szkół. W sumie do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Multimedialne pracownie, przyznane w konkursie #OSEWyzwanie, będą teraz przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

Wśród laureatów konkursu znalazły się również szkoły z terenu naszego powiatu: LO Radzanów , SP Radzanów, a także Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie i SP w Szreńsku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x