Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prawdziwe żubry pojawią się w Krajewie


Nie lada niespodziankę i atrakcję planuje Nadleśnictwo Dwukoły. Są poważne zamiary sprowadzenia i umieszczenia stada dziewięciu żubrów na części terenu szkółki leśnej w Krajewie. Taką informację można było usłyszeć z ust leśników prezentujących las i jego bogactwa podczas Kongresu Rolnego, który odbył się w sali Miejskiego Domu Kultury w sobotę 27 września.


Gdyby ta inicjatywa doszła do skutku, Krajewo znalazłoby się w gronie kilku miejscowości w Polsce, gdzie można oglądać te królewskie zwierzęta. A na pewno byłoby jedyną miejscowością na obszarze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, której podlega Nadleśnictwo Dwukoły, a wraz z nim leśnictwo Krajewo.

Struktura okolicznych lasów nie pozwala na prowadzenie hodowli otwartej. Według planów, żubry żyłyby na wygrodzonym terenie, a oglądać je byłoby można z tarasu widokowego.

Zorganizowanie takiej zagrody dla żubrów to duży wysiłek organizacyjny i finansowy. Wymaga nie tylko infrastruktury, ale też zatrudnienia specjalistów do opieki nad żubrami. Teraz wszystko zależy od decyzji RDLP w Olsztynie, no i oczywiście finansów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Markson
Markson
3 lata temu

Bardzo ciekawa informacja. Fajnie jakby się udało z z tymi żubrami 🙂 Widzę, że „kopiści mławscy” z innego portalu również podjęli temat… Tak na marginesie – śliczna Pani Leśnik na zdjęciu. Pozdrawiam!

czytelnik
czytelnik
3 lata temu

super

Jerry
Jerry
3 lata temu

Jeszcze tylko bizonów, nosorożcy i żyraf brakuje w naszych lasach. Hiena w lesie, a pirania w rzekach i problem z głowý. Czy Polska ma być safari. Ile wypadkow ,ofiar bezmyslnej polityki.

czytelniczka
czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Jerry

Żubry naturalnie występowały i występują w Polsce. To nie jest obcy gatunek. Pisze się chyba nosorożców, a nie nosorożcy – ale mogę się mylić.

Łysy
Łysy
3 lata temu

Ale ładna ta Pani

Mir K.O.
Mir K.O.
3 lata temu

Bóbr, żubr, kuna, łasica, zając. To są zwierzęta, które żyją w Polsce.

Pan Prezes P
Pan Prezes P
3 lata temu
Reply to  Mir K.O.

Żubr, bóbr, ….., łoś. Lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka, zając — to są zwierzęta, które żyją w Polsce

PSL
PSL
3 lata temu

Kiełbasa wyborcza

Kawior
Kawior
3 lata temu
Reply to  PSL

„Kiełbasa wyborcza” w Mławie to jest wszystkim znana

mniej_TVP_i_TVN
mniej_TVP_i_TVN
3 lata temu
Reply to  PSL

Niektórzy to wszędzie widzą politykę, nawet w żubrach…

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x