Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ładnie i bezpiecznie. Chodnik na Szreńskiej odebranyZakończono prace związane z budową chodnika przy ulicy Szreńskiej w Mławie. Powiatowy Zarząd Dróg dokonał odbioru końcowego wykonanych robót. Nowy trakt pieszy ułatwi dojście do ogródków działkowych przy Kalkówce.

Inwestycja podzielona była na dwa etapy, a jej całkowity koszt to: 720 924,78 zł (I etap –191 150,82 zł, II etap – 529 773,96 zł). Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Powiatu Mławskiego oraz dotacji celowej przekazanej przez Miasto Mława w wysokości 50 % wartości. Zakończenie pierwszego etapu, obejmującego położenie 340 metrów chodnika, miało miejsce 13 maja 2019 roku. W odpowiedzi na liczne prośby mieszkańców Powiat Mławski podjął decyzję o przedłużeniu inwestycji do granic miasta. Rozpoczęcie robót przy drugim etapie nastąpiło 27 lipca 2019 roku.

W ramach drugiego etapu inwestycji  wykonano ok. 750 mb chodnika o szerokości 2,0 m przy krawędzi ul. Szreńskiej będącej w ciągu drogi powiatowej Nr 4640W oraz 1,5 m przy ogrodzeniu terenu Rodzinnych Ogródków Działkowych. Ponadto w ramach inwestycji wykonano poszerzenie istniejącej nawierzchni drogi powiatowej do 6,5 m, usunięto 11 drzew kolidujących z chodnikiem, wyprofilowano i oczyszczono rów o długości ok. 310 m, umocniono skarpy poprzez zastosowanie płyt ażurowych i obsianie trawą. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zamontowano bariery wygrodzeniowe U-11a, chroniące przed upadkiem. W rejonie skrzyżowania z drogą gminną wyznaczono przejście dla pieszych.

Jak podkreślają władze Powiatu Mławskiego, inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i innych uczestników ruchu drogowego. Nowopowstały trakt pieszy ułatwi dojście do Mauzoleum Kalkówka. To także duże udogodnienie dla właścicieli gruntów na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych.

 

Mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x