Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Promocja albumu historycznego o Mławie


Dla czytelników jest już dostępny w sprzedaży nowy album historyczny o Mławie, wydany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej. W środę 25 września br. w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie promujące tę nowo wydaną pozycję.


Autorami publikacji są członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej: Przemysław Miecznik, Leszek Andrzej Arent, Lech Prejs, Andrzej Grochowski i Andrzej Grzymkowski. Każdy z autorów dopisał swój rozdział obejmujący wybrany fragment historii Mławy poczynając od czasów średniowiecza, aż do współczesności. Podczas promocyjnego spotkania od autorów można było usłyszeć jak powstawały poszczególne rozdziały i czym kierowali się ich autorzy. Środowe spotkanie oczywiście było też okazją do nabycie albumu i uzyskania okolicznościowego wpisu od autorów.

fot. UMM

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
XAWERY
Gość
XAWERY

Sama idea wydania albumu HISTORYCZNEGO O MŁAWIE JEST NAPRAWDĘ WSPANIAŁA. szacunek dla ludzi którzy to stworzyli, zostawiając potomnym wspaniałą historię naszego MIASTA MŁAWY !!! Wszystko było by pięknym zamknięciem tego sukcesy gdyby nie te puste krzesła na sali===sam zadaje sobie pytanie czyżby TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ZIEMI MŁAWSKIEJ, nie potrafiło zorganizować, i zaprosić na takie spotkanie więcej mieszkańców miasta, bo te twarze które widzimy na zdjęciach już bardzo mocno nam, się opatrzyły jako osoby „dyżurne” na wszystkich imprezach, a jęśli już to trzeba było to spotkanie zorganizować w bardziej kameralnych pomieszczeniach, może efekt byłby o wiele lepszy,

wolontariusz
Gość
wolontariusz

Źle jest z obiegiem informacji o wydarzeniach kulturalnych w Mławie… O spotkaniu z Dawidem Kaskiem i Jego opowieściach o pobycie w Chinach dowiadujemy się po fakcie i przypadkiem… Ma być konferencja o zdrowiu psychicznym 16-go paźdz. w MDK, ale nigdzie nie można jeszcze o tym przeczytać i zaplanować sobie czas. Podobnie fundacja eFkropka (patrz facebook) szuka w Mławie osób po kryzysie psych., by im pomóc bezinteresownie na grupie terapeutycznej… Kto o tym wie?

refleksja
Gość
refleksja

Ogólnie moim zdaniem MDK za czasów poprzedniej pani dyrektor lepiej się kręcił, podupadł.