Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jeździsz dużo autem? Zobacz gdzie jest kiepskie paliwo


Jest już opublikowany raport UOKiK-u odnośnie jakości paliwa w stacjach benzynowych za osiem miesięcy 2019 r. UOKiK przebadał 1056 próbek różnych paliw z różnych stacji. Wśród nich 1,5 proc. nie „trzymało”  wymaganych normą parametrów. Nieprawidłowości stwierdzono w sześciu województwach, wśród nich na Mazowszu. Tu skala nieprawidłowości parametrów sięga 3% badanych próbek.


Poniżej publikujemy pełną listę stacji benzynowych, gdzie jakość paliwa została zakwestionowana.

Woj. dolnośląskie

Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe P.H.U. „Kol-Benz”, 57–402 Nowa Ruda, ul. Słupiecka 9B – niewłaściwa stabilność oksydacyjna oleju napędowego.

Krystyna Pijarowska, Danuta Kraus –  wspólnicy spółki cywilnej, 57–400 Nowa Ruda, ul. Kłodzka 46 – niewłaściwa pozostałość po destylacji benzyny.

Woj. mazowieckie

EKOMAT, Jasieniec 8, Rybino — niewłaściwa stabilność oksydacyjna oleju napędowego.

Stacja Paliw Płynnych, Żyrów 47 – niewłaściwy skład frykcyjny oleju napędowego.

„Stacja paliw płynnych”, Żyrów 47, 05–651 Chynów — niewłaściwy skład frakcyjny oleju napędowego, niewłaściwy indeks cetanowy i stabilność oksydacyjna.

ATIP, Halinów, ul. Powstania Styczniowego 30 – nieprawidłowa prężność par benzyny.

Woj. podlaskie

Pronar, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 17–210 Brańsk ul. Armii Krajowej 2 – niewłaściwa temperatura zapłonu oleju napędowego.

Woj. kujawsko-pomorskie

Firma Handlowo Usługowa — Adam Finc, 87–100 Toruń, ul. Polna 113 – niewłaściwa zawartość siarki w oleju napędowym.

EKO-TANK, Dolna Grupa 68A – niewłaściwa prężność par benzyny.

Woj. wielkopolskie

AMIC, Leszno, ul. Konstytucji 3-go Maja – niewłaściwa stabilność oksydacyjna oleju napędowego.

Woj. zachodniopomorskie

Przedsiębiorstwo handlowo-usługowo-produkcyjne „Rolmasz”, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 76–150 Darłowo, ul. Dąbrowskiego 1 – niewłaściwa stabilność oksydacyjna oleju napędowego.

„KGK”, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 75–017 Koszalin, ul. Szczecińska 55 — niewłaściwa stabilność oksydacyjna oleju napędowego.

„HIL-GAZ”, 73–260 Pełczyce, ul. Chrobrego 52 — niewłaściwy indeks lotności dla okresu przejściowego.

Trans-Key, Szczecin, ul. Przyszłości 13C – niewłaściwa stabilność oksydacyjna oleju napędowego.

Trzeba pamiętać też, że zawsze należy zachować paragon dokumentujący tankowanie. W przypadku stwierdzenia kłopotów z silnikiem powstałych na skutek niewłaściwej jakości paliwa paragon czy faktura pozwoli na dochodzenie swoich praw.

źródło: UOKiK

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x