Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Aresztowani za pobicie i znieważenie na tle narodowościowym obywatela Ukrainy


fot. ilustracyjne


Policjanci z Mławy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie i znieważenie na tle narodowościowym obywatela Ukrainy. Dwóch mieszkańców pow. mławskiego w wieku 20 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Mławie, Sąd Rejonowy w Mławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za znieważenie na tle narodowościowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie pod nadzorem prokuratury od 15 września br. pracowali nad sprawą pobicia i publicznego znieważenia na tle narodowościowym 19-letniego obywatela Ukrainy. W niedzielę , 15 września, ok. godz. 15:00, Mława, Osiedle Młodych, jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznani mężczyźni dokonali pobicia 19 – letniego mężczyzny narodowości Ukraińskiej. Sprawcy poniżali pokrzywdzonego – publicznie znieważyli na tle narodowościowym oraz naruszyli nietykalność cielesną, uderzając w twarz. Do zatrzymania sprawców doszło 22 września. Funkcjonariusze mławscy ustalili i zatrzymali dwóch 20 – letnich mężczyzn, mieszkańców pow. mławskiego. Sprawcy usłyszeli zarzuty a następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Mławie, Sąd Rejonowy w Mławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres po 2 miesiące dla każdego z nich.

Za znieważenie na tle narodowościowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
HD
HD
2 lata temu

Romy gorsze, za nich się brać, Ukraińcy uczciwie pracują, czarne to zaraza

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x