Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czeki są symboliczne, ale za tym idą prawdziwe pieniądze


Prawie trzydziestoma  milionami  złotych pozyskanymi dodatkowo do budżetu powiatu w ostatnim czasie na różne inwestycje i działania pochwalił się starosta Jerzy Rakowski na specjalnej konferencji prasowej. Szczególnie jednak cieszył się ze środków, jakie otrzymał powiat z Funduszu Dróg Samorządowych na dwie duże inwestycje drogowe.

Podczas konferencji staroście Rakowskiemu towarzyszyli wicestarosta Zbigniew Markiewicz i przewodniczący rady powiatu Jan Łukasik. Gośćmi byli poseł Anna Cicholska i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Starosta przypomniał, że pozyskane w ostatnim czasie prawie 30 mln zł, to bardzo znacząca kwota, przy całkowitym budżecie powiatu, który zamyka się kwotą ok. 74 mln zł, w tym 3 mln zł, które powiat w budżecie przeznacza na inwestycje. Równocześnie wskazując na potrzeby przypomniał, że gdyby chcieć w perspektywie 20-30 lat wyremontować całą sieć liczących ponad 500 km dróg powiatowych, potrzeba by było na to ok. 1 mld zł.

– To wielka radość, że powiat mławski został tak wyróżniony. To przede wszystkim zasługa starosty, przewodniczącego i radnych, którzy starali się o środki na drogi. Proszę, by Mławę traktować szczególnie, panie Wojewodo – mówiła poseł Cicholska.

Wicewojewoda Dąbrowski przypomniał, że program Fundusz Dróg Samorządowych jest programem pięcioletnim i ważnym, ze względów prorozwojowych. Poprzez poprawę stanu dróg lokalnych wpisuje się też do programu przywracania lokalnych połączeń autobusowych.

– Czeki są symboliczne, ale za tym idą prawdziwe pieniądze – podkreślił wicewojewoda.

Wczorajszą konferencję w starostwie poprzedziło spotkanie samorządowców z regionu ciechanowskiego w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, gdzie właśnie z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego odebrali symboliczne czeki na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Do samorządów tego regionu trafiło dofinansowanie w wysokości ponad 53 mln zł. W naszym powiecie dofinansowanie otrzymały: powiat mławski, Miasto Mława i gminy: Strzegowo i Dzierzgowo. Co ważne, dofinansowanie stanowi 80% kosztów inwestycji.

 

Mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]