Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Za zdrowie i pomyślność mieszkańców Mławy i za pokój na świecie”


Jak podkreślił z naciskiem na wczorajszej sesji rady miasta burmistrz Sławomir Kowalewski, to bardzo ważna informacja. Przedstawiciele władz Mławy podczas niedawnej wizyty w partnerskim mieście Raseiniai na Litwie zamówili  mszę św. „za zdrowie i pomyślność mieszkańców Mławy i za pokój na świecie”. Burmistrz przekazał również zaproszenie dla mławskich pielgrzymów do odwiedzin w Szilawie (Šiluva Litwa), gdzie w maju odbędą się religijne uroczystości.


 

Jak mówił burmistrz, Mława od 22 lat współpracuje z Raseiniai. Ostatnia wizyta wiązała się z zaproszeniem do udziału w obchodach święta tego miasta (przypomnijmy, w końcu sierpnia delegacja Raseiniai gościła w Mławie podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej). W programie wizyty mławskiej delegacji znalazło się zwiedzanie kościoła w Szilawie, gdzie w kościele znajduje się kaplica Matki Boskiej Niepokalanej, w której kilka wieków temu miały miejsce objawienia.

 

– Oprócz tego że byliśmy, to zamówiliśmy mszę św. w intencji mieszkańców Mławy, dokładnie intencja była taka: „za zdrowie i pomyślność mieszkańców Mławy i za pokój na świecie”. I jak się zaczyna lepiej dziać, to jest efekt tej intencji. Ja w to bardzo głęboko wierzę i z takim uśmiechem i radością przekazuję tę informację. Już jesteśmy zaproszeni, aby pielgrzymi z Mławy przyjechali tam w maju i spędzili czas podczas nabożeństw, ale też inne atrakcje będą dla nich przygotowane – zachęcał na sesji rady burmistrz Kowalewski.

 

Na razie burmistrz nie zdradził żadnych szczegółów planowanego wyjazdu pielgrzymów, ale skoro to zapowiedział to zapewne dojdzie on do skutku. Jeżeli też traktować serio jego słowa, że w Mławie zaczyna się lepiej dziać dzięki „tej intencji”, to może rzeczywiście warto na Litwę jeździć jak najczęściej.

 

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Dziękuję panie burmistrzu za modlitwę i za zamówienie mszy, za pomyślność mieszkańców. Dzięki tej modlitwie i owej mszy dziś nie musiałem siedzieć 2 godziny na dworcu w Ciechanowie. Udało mi się zdążyć na wcześniejszy pociąg. Zapewne dzięki tej zamówionej mszy. Jeszcze raz – dziękuję.

Green
Green
2 lata temu

Pielgrzymów strugaja a krzyż z sali obrad usuwają, hipokryzja w czystej postaci

Aga
Aga
2 lata temu

hahahahaha!!! Aż mi kapcie pospadaly

dobrapamiec
dobrapamiec
2 lata temu

Umowę partnerską z Raseiniai Mława podpisała w 2002 roku. Skąd więc 22 lata współpracy w wypowiedzi burmistrza? To żenujące, że obecny włodarz i jego cały wydział propagandowy o tym nie wie. Ale cóż, do propagandy fakty są zbędne

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  dobrapamiec

Nie ma sie co dziwić, jaki wydział i jego Naczelnik Grzywacz, taka propaganda—masz racje to naprawdę jest żenujące.

Żenujące
Żenujące
2 lata temu

Za publiczne pieniądze organizuja sobie wycieczki, które NIC nie wnoszą dla społeczeństwa mławskiego. Uszczuplaja tylko budżet.

Józef
Józef
2 lata temu
Reply to  Żenujące

Zamknij się w tej swojej piwnicy i przebieraj ziemniaki.

every
every
2 lata temu

” Kowalewski Sławomir – Burmistrz miasta Mława od 2006 r.”- no co niektórym poprzewracało się już w głowie, ale…
TO WASZA WINA DRODZY MIESZKAŃCY.
Tyle lat spędzonych na wygodnym fotelu, to ma już prawo woda sodowa uderzyć do głowy.
Nie zapomnijcie zagłosować na tego pana w następnych wyborach samorządowych, to tę ostatnią kadencję spędzi całą na klęczniku, a nie na fotelu i non stop będzie się modlił o wasze zdrowie, za to ze zapewniliście mu ciepłą posadę do samej emerytury.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  every

Szydzenie z modlitwy jest co najmniej niestosowne.

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi módl się o wygranie wyborów przez PIS, bo jak PIS przegra, to skończy wam się sielanka. Żaden inny rząd Was tak nie będzie dotował jak obecny.
Ja nie szydzę z modlitwy, Hemi. Źle mnie odbierasz, ale to Twój problem.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  every

WITAM NA PORTALU PANIĄ ewery!!!!===długo Pani nie było, ale jak już się Pani pojawiła z komentarzem, to od razu z przytupem, TAK TRZYMAĆ!!! Nie przyznaję się do winy, bo na sportowca nie głosowałem. Dobrze by było aby Pan Burmistrz pomodlił się raczej z swoje zdrowie bo z zamieszczonej fotki widać, że bardzo zmizerniał, nam przez te podróże bidaczysko , czyżby tą kadencję zamierzał spędzić tylko w podróżach wszak tych miast partnerskich jest dosyć sporo, sportowcem, już był, magikiem i czarodziejem jest, ciekawe co albo, kogo nam MŁAWIANOM, jeszcze wyczaruje, aktorem też potrafi być, mając takie talenty to dlaczego nie miał by zostać kaznodzieją, wszystko jest możliwe.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

W tekście czytam od 22 lat. To nie pomyłka ?

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Mławianka

22 lata temu to KOWALEWSKI na rowerze jeszcze mocno pedałował—więc teraz chce bardzo nadrobić stracony czas. DALIŚMY MU WŁADZE WIĘC Z NIEJ KORZYSTA.

JFK
JFK
2 lata temu

Za tansze śmieci mozna było ,przy okazji
Ale pewnie za drogo było

Brodacz z wólki
Brodacz z wólki
2 lata temu

Coś zaczyna dziać się żle…jeśli osoba publiczna i to z ramienia wszystkich mławian wkracza w sfery wyznaniowe. Powinien być zgodnie z wymogami na te stanowisko bezstronny wyznaniowo i nie parać się głupotami wędrówek pielgrzymów. Nikomu nie zależy na jego przekazach i odprawionych intencjach na Litwie. Ot robi sobie wycieczki z dobranym osobami za publiczne pieniądze. Policzmy tak naprawdę ile już ich miał i jego zaufani wybrańcy!!!. A co z tego mają inni mławianie…wielkie nic. Poprawić trzeba swój wizerunek Panie Burmistrzu bo znamy Pana z innej strony.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Z innej strony to ja tego pana nie znam. Zawsze znam go z tej strony:
robi to z czego czerpie jakiekolwiek korzyści i nic poza tym.
Od samego początku jego stanowisko jest oparte na mławskiej elicie „mławskiego biznesu” i deweloperów.
Czym dobrym ten człowiek się wsławił dla mławian?
Cóż takiego zrobił dla mławian, że mławianie go tak wspierają w wyborach?
Jego zagraniczne tournée z ekipą wybrańców po miastach zaprzyjaźnionych i coraz większa liczba tych miast, żeby było gdzie jeździć, to już szczyt bezczelności, a to zamówienie mszy, to po prostu brak słów. II zastępca burmistrza, coraz częstsze wypady zagraniczne w doborowym towarzystwie, a to wszystko za naszą kasę – to już całkowite przegięcie.
„Nóż mi się w kieszeni otwiera…”
Ps. zdjęcie bardzo dobre do treści artykułu – na czubku głowy burmistrza brak tylko piuski…

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

Szanowna Pani=== mławianko!!!==, podziwiam, Pani posty, pisane z wielką rozwagą, a co najważniejsze poruszające autentyczne problemy naszej mławskie władzy===jak z pewnością Pani wie, nie na próżno był podpisany program PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO, BO TO TE PARTNERSTWO SFINANSOWAŁO OSTATNI SUKCES WYBORCZY KOWALEWSKIEGO.który do tej pory nie chce ujawnić tych kosztów, a z działań, Pana Burmistrza, można wymienić to że w MŁAWIE przybyło w ubiegłym roku MILIONERÓW, KTÓRYM WŁADZA W RAMACH TYCH TRZECH LITER ==P.P.P, stwarza warunki, no ale cóż zrobić przykład idzie z góry, z którego Burmistrz korzysta, i n pokaz zamawia msze w intencji wszystkich mławian /dziękuje za taką troskę/, bo to wszystko jest na pokaz, Panie Przew. Rady===a to od kiedy zrobił się Pan taki bogobojny, z tymi pielgrzymkami????

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Bez przesady, Mława to nie jest Kozia Wólka, z całym szacunkiem dla tejże, miasto takiej wielkości musi utrzymywać pewne kontakty miedzynarodowe.

Inne miasta utrzymują takie kontakty, nie ma sensu popadać w jakiś izolacjonizm i małostkowe przeliczać grosze i złotówki w tę i z powrotem

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi===może ty naprawdę jesteś z jakiejś KOZIEJ WÓLKI bo z Mławy z pewnością NIE, i nie wcinaj się ze swymi komentarzami kiedy dyskusję prowadzą MŁAWIANIE, na tematy im bliskie, czyżbyś też był na tej pielgrzymce i adorował na tej mszy pełnej modlitwy, a może jesteś kapelanem tej RADY MIASTA, ASAM SIĘ ZASTANAWIAM ,CZY TY W OGÓLE WIESZ NA CZYM POLEGA TAKA WYMIANA Z MIASTAMI PARTNERSKIMI.???? A jak nie wiesz to zgłoś się najlepiej do Biskupa Jędraszewskiego on ci wszystko wytłumaczy.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  XAWERY

Gdy brak jest argumentów merytorycznych sięga się po zaczepki ad personam, średnio poważne to jest.

Jest pewna grupa ludzi, folgujących chyba jakimś frustracjom, którym nie pasuje literalnie nic. 500+, źle. 300+, też źle. 13-tka dla emerytów również . Walka z oszustwami paliwowymi, no po co o tym mówić i te cysterny wysyłać w Polskę. Wymiana z miastami partnerskimi, też źle, a po co, przecież przejazdy kosztują. Ano kosztują, ale kontakty utrzymywać trzeba, jeśli są podpisane umowy partnerskie, bo inaczej one stają się świstkami papieru, a miasto, które taką partnerską współpracę podpisało, ale jej nie honoruje, będzie uchodzić za niepoważne.

Może warto to przemyśleć zamiast uprawiać wieczne malkontenctwo?

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Po co te umowy partnerskie, jak na ich podstawie nie ma żadnej współpracy, tylko są uprawiane wycieczki w tę i wew tę? Toż to się kupy nie trzyma.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi===kiedy ty zaczniesz wreszcie czytać nasze posty, tak jak piszesz malkontentów, ze zrozumieniem. Ta pewna grupa ludzi do której pewnie i mnie zaliczasz, ja nigdy nie pisałem że nie pasuje mi 500+ 300+ czy 13 ta emerytura / przydała mi się /. Piszesz o oszustwach paliwowych,a zapominasz o oszustwach pisowskich notabli, ostatni przykład to pokoje na godziny, po prostu burdel, który prowadzi przez podstawionych krakowskich gangsterów minister finansów, a obecnie prawdopodobnie na urlopie szef NIK, a szefem służb jest Kamiński który został skazany na 4 lata,ale miał szczęście bo ułaskawił go kumpel DUDA, a przykładów mógł bym ci napisać mnóstwo, ale to do ciebie i tak nie dotrze, ty wiesz swoje zgodnie z przekazem, twoich przyjaciół, co do tych wycieczek.Czy odpowiada ci to że obecny STAROSTA A BYŁY BURMISTRZ jak był w CHINACH, to przynajmniej ta wycieczka poskutkowała tym, że teraz, mamy wyższe opłaty za śmieci. CZY TAKIE RZĄDZENIE CI ODPOWIADA. Zanim coś napiszesz to przemyśl to, bo piszesz dla samego pisania. Rację w swym komentarzu przedstawia–every==bo wszystkie te umowy partnerskie to fikcja, bo nie ma żadnej wymiany, a wizyty notabli, to są WYCIECZKI NA NASZ KOSZT.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  XAWERY

Tzn. p. Every napisał, że umowy partnerskie są fikcyjne lub bezsensowne, więc tak jest… ok, sugerowalbym jednak zwrócenie się do radnego, żeby przedstawił wniosek o sporządzenie przez urzad miasta oficjalnego bilansu realizacji umów partnerskich, i wydaje mi się, że wówczas otrzymamy jednak ciut bardziej miarodajne podstawy do dyskusji.

Co do tych oszustw paliwowych, to po pierwsze one były dokonywane na szkodę Skarbu Państwa, a więc na wszystkich, a po drugie, ich skala liczona była w skali kilkunastu miliardów złotych rocznie. Dla przykładu, 13-tka dla emerytów to 10,8 mld zł. Likwidujesz oszustwa na paliwie, i masz kasę dla emerytów. Jest korzyść dla społeczeństwa czy nie?

A czy p. Banaś wynajął willę jakimś podejrzanym typom czy osobie o nieskalanej opinii i nienagannym prowadzeniu, to i tak na finanse państwa nie ma to =żadnego= przełożenia.

Mam nadzieję, że dostrzegasz różnicę.

h13
h13
2 lata temu

Jprdl co to ma być?
Niech oni się wezmą za pracę a nie zamawianie mszy..

Szarak
Szarak
2 lata temu

Piękny gest, ale pojawia się tu NIEPOKOJĄCE ALE, z czyjej kieszeni ta msza została sfinansowana? Jeśli była za darmo Ok, jeśli z kieszeni samego burmistrza, czy może potrącono z diet radnych podwładnych, to dla mnie tym bardziej OK. ALE jeśli z pieniążków podatników-mławian… cóż powiedzieć… dla mnie nie do końca działanie w porządku.

piasek
piasek
2 lata temu

grubo

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Panie burmistrzu PAN powinień wykjechać ale na Trzciniec a nie podróżować za nasza kasę

Zakochany w Sławku
Zakochany w Sławku
2 lata temu

Brawo, fantastyczna wiadomość.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu

No i proszę , odezwał się WYDZIAŁ RATUSZOWEJ PROPAGANDY pod wodzą Pani Grzywacz. a do ZAKOCHANEGO W SŁAWKU—prosze nie zdradzać swych preferencji, gdyby to była zakochana to nie dziwił bym się ale zakochany, to podejrzane,

Urzędnik
Urzędnik
2 lata temu

HIPOKRYTA!

mławianka
mławianka
2 lata temu

Czyje pieniądze poszły na opłacenie tej mszy? – oczywiście publiczne. Ciekawe jak je w ratuszu zaksięgują.
To w maju następna pielgrzymka z ratusza (pracowników i radnych) na Litwę. Może tak by cały ratusz zamknąć i niech wszyscy pracownicy pojadą się modlić w ramach delegacji, bo już pewnie tylko pomodlić się pozostanie po jesiennych wyborach.
Tak na poważnie, to trochę dużo ostatnimi czasy tych „pielgrzymek – elita ratuszowa się rozpasała z przewodniczącym RM na czele.

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x