Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie „siódemki” posprzątali las i teren przy szkole


20 września uczniowie SP nr 7, kolejny raz czynnie uczestniczyli w akcji ekologicznej ,,Sprzątanie świata”. Dzieci z młodszych klas brały udział w pogadankach związanych z ochroną przyrody i zebrały drobne odpady znajdujące się na terenie wokół szkoły. Uczniowie starszych klas z opiekunem uczestniczyły w porządkowaniu terenu lasu mławskiego wspólnie z leśnikami Nadleśnictwa Dwukoły.


Pod opieką wyznaczonego leśnika zbierali odpady leżące w otoczeniu schronów bojowych znajdujących się na projektowanym szlaku historycznym. Podsumowanie akcji odbyło się w szkółce leśnej Krajewo przy ciepłym posiłku. Nadleśniczy podziękował wszystkim za udział w kolejnej edycji akcji Sprzątanie świata – Polska. Na stoisku edukacyjnym można było obejrzeć okazy motyli i owady szkodniki drzew oraz spróbować owoców  rokitnika, które bogate są w witaminę C. Udział uczniów naszej szkoły w akcji sprzątania z pewnością przyczyni się do kształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Poświęcając swój czas i angażując się w akcję udowadniamy, że jesteśmy odpowiedzialni za środowisko.

                                                                                                                                            źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x