Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ogólnopolska Akcja #sprzątaMY Lasy z SP 2!


Naszych uczniów i nauczycieli nie mogło zabraknąć w ogólnopolskiej akcji dbania o przyrodę.  Już z samego rana 20 września 2019 r. zgłosili swoją gotowość do działania uczniowie klas VI a i VI b wraz z nauczycielami. Ciepła odzież, plecaczek z prowiantem, uśmiech i ruszyli do sprzątania mławskiego lasu.


Trasę wyznaczyli leśnicy, każda szkoła miała wyznaczonych opiekunów, którzy nadzorowali pracę, czuwali nad orientacją w terenie, a także skrupulatnie przekazywali swoją wiedzę dotyczącą roślin, zwierząt i szlaku historycznego, którym się  poruszała grupa.

 Zebrana ilość śmieci,  nie świadczy zbyt dobrze o mieszkańcach naszego miasta. Uczniowie natomiast czuli, że wypełnili zadanie na szóstkę. Zdobyli nową wiedzę, udali się w zakątki lasu, których wcześniej nie znali oraz mieli okazję podziwiać bujną przyrodę w ostatnich dniach lata.

Po sprzątaniu czekała niespodzianka –  organizatorzy serwowali pyszną zupę z dyni, pieczone ziemniaki i ciepłe napoje.

Wszyscy uczniowie mogli się ogrzać przy ognisku, porozmawiać z koleżankami i kolegami z innych szkół oraz poczuć wspólną satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

źródło i fot. SP 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x