Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znów metoda na wnuczka i policjanta. Próbowali oszukać cztery kobiety i trzech mężczyzn


fot. ilustracyjne


W poniedziałek (23 września br.) nieznani sprawcy dzwoniąc na numery  stacjonarne w rozmowach telefonicznych usiłowali doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – w tym przypadku gotówką  – aż siedmioro mieszkańców naszego powiatu.

Oszuści zadzwonili do 4 kobiet w wieku 45 – 78 lat oraz 3 mężczyzn w wieku 79 – 82 lat. Podając się za członków rodziny lub policjantów informowali, że doszło do wypadku samochodowego i potrzeba gotówki, lub chcieli pożyczyć pewną kwotę pieniędzy. Swoje ofiary nakłaniali do wypłaty gotówki w kwotach od 35 tys. zł. do 65 tys. zł. Na szczęście zamierzonego celu nie osiągnęli, nikt bowiem nie dał się podejść oszustom. Policja prowadzi działania zmierzające do ustalenia sprawców.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

JUŻ W DNIU WCZORAJSZYM O TYM PISAŁEM BO DO MNIE TEŻ DZWONILI, PRZED GODZ.14,00 NUMER KIERUNKOWY WSKAZYWAŁ NA ANGLIĘ– po sprawdzeniu od razu tego dnia zgłosiłem to na POLICJĘ, i złożyłem zeznania dla PAŃ POLICJANTEK. no ale jak to bywa znalazł się też taki mławski cwaniaczek który z miejsca mi dał minusa, dzwoniący bardzo dobrze rozmawiał po polsku, NAPRAWDĘ UWAŻAJMY BO WŚRÓD NAS SĄ TACY ZŁODZIEJE KTÓRZY SZUKAJĄ GOTÓWKI, a to prawdziwi oszuści, nie tak dawno, odebrałem telefon stacjonarny, i jakas miła Pani informowała mnie że mój numer został wylosowany do nagrody , którą jest pobyt przez siedem dni w jakimś ośrodku, wypoczynkowym, ===no ale pomny takich telefonów, dałem w ostrych słowach jej do zrozumienia, .ze jeleni niech szuka wśród swoich znajomych, no i szybko się rozłączyła, anka jak znasz takie przypadki, powinnaś nakłonić tych ludzi aby to zgłósili, koniecznie na POLICJĘ.

anka
anka
2 lata temu

nie wszyscy zgłosili to na Policję.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x