Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W lesie znajdziesz głównie buteleczki po „setkach”


Lasy pomiędzy Dunajem a Strzałkowem oraz w okolicy Pieńpola są posprzątane rękoma głównie młodzieży ze szkół w Stupsku i Morawach. Taką akcję sprzątania lasów w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY zorganizowało leśnictwo Dunaj wraz z kołami łowieckimi Łoś i Paszkot.


Jak się okazuje, w tym roku w lesie łatwiej znaleźć butelki po wódce, niż grzyby.

– Śmieci w lasach jest tak dużo, że są nie do wyzbierania, a najwięcej było butelek po „setkach” – mówi Jacek Szlachta leśniczy leśnictwa Dunaj.

Około sześćdziesięcioosobowa grupa młodzieży ze Szkół w Stupsku i Morawach w dwóch grupach sprzątała leśne tereny w okolicy Pieńpola i pomiędzy Strzałkowem a Dunajem. Worki na śmieci i rękawiczki zapewniali leśnicy. Poczęstunek dla uczestników akcji przygotowali myśliwi z kół łowieckich pod przewodnictwem Grzegorza Kucińskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
2 lata temu

Te buteleczki po setkach to prawdziwa plaga.
Wszędzie ich pełno, a szczególnie po weekendzie.
Mógłby ktoś pomyśleć w końcu o skupowaniu tego badziewia, bo wszędzie rosną i to faktycznie dużo lepiej jak grzyby po deszczu.

Jaracz
Jaracz
2 lata temu
Reply to  mławianka

male, tanie i silnie uzalezanijace. nadal legalne.

Wyspiański
Wyspiański
2 lata temu
Reply to  mławianka

Zakazać 100 i 200, to jest trucizna

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x