Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mobilne pracownie komputerowe dla szkół w Radzanowie, Szreńsku i Mławie


To znakomita wiadomość. Ministerstwo Cyfryzacji i NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) ogłosiły wyniki konkursu #OSEWyzwania. Wśród laureatów znalazły się cztery szkoły z terenu powiatu mławskiego, do których jeszcze w tym roku szkolnym trafią nowoczesne, mobilne pracownie komputerowe. Dwie z nich otrzymają szkoły w Radzanowie.


Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na ten konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Szczegóły oceny zgłoszeń opisane zostały w Regulaminie Konkursu.

Wśród 125 nagrodzonych szkół z województwa mazowieckiego znalazły się LO Radzanów , SP Radzanów, a także Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie i SP w Szreńsku.

Nagrodą dla szkoły jest nowoczesna, mobilna pracownia komputerowa składająca się  z minimum 16 laptopów. Szkoły otrzymają pracownie w roku szkolnym 2019/20.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyspiańczyk
Wyspiańczyk
2 lata temu

A szkoła nr 2 jako jedyna z Mławy nie przystąpiła do OSE, ciemniaki pod butem burmistrza

Piki
Piki
2 lata temu

A po co szkole laptopy których nie można rozbudować, naprawa będzie kosztowna i czy naprawdę to jest potrzebne?? Wezmą laptopy pod pachę i wyjdą przed szkołę czy grupowo skoczą nad jezioro? A kto za to będzie odpowiadał? Pewnie chodzi o to by zabrać laptopy z sali gdzie nie ma miejsca i zrobić inną lekcję np. biologię, a stacjonarnych nikt nie wystawi. Albo wstawią je do każdej sali dla nauczyciela jako elektroniczny dziennik ale to chyba też nie o to chodzi…

klk
klk
2 lata temu
Reply to  Piki

Oczywiściei jeszcze z tymi laptopami pod pchą bedą pili i palili. Zdrowia zyczę, psychicznego też.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x