Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jeden wyrzucił, drugi uratował porzucone w rowie kocięta


fot. ilustracyjne pixabay


Odpowiedzialna postawa młodego ciechanowianina przyczyniła się do uratowania dwóch małych kotków porzucony w przydrożnym rowie.  

W piątek ( 20 września br.) poruszając się drogą  pomiędzy m. Leśniewo Dolne – Grudusk mężczyzna zauważył, iż kierujący poprzedzającego go pojazdu zatrzymał się i w przydrożnym rowie pozostawił karton. Mężczyzna zatrzymał pojazd i stwierdził, że w kartonie porzucono dwa małe kocięta maści czarno-białej. O ujawnionym fakcie porzucenia zwierząt 26-letni ciechanowianin powiadomił dyżurnego Policji wskazując miejsce porzucenia zwierząt oraz numer rejestracyjny pojazdu, którego kierujący porzucił zwierzęta.  Policjanci przewieźli porzucone kocięta do Schroniska dla Zwierząt w Pawłowie.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 a Ustawy z dnia 21.08.1997r. o ochronie zwierząt,  za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  

Młody ciechanowianin  wykazał się odpowiedzialną i godną naśladowania postawą. Dzięki jego szybkiej reakcji małe kociaki żyją i z pewnością znajdą odpowiedzialnych opiekunów.  

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
3 lata temu

Gościa do kryminału.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x