Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Jak w rankingu inwestycyjnym wypadają nasze samorządy?


Mława na 64. pozycji, powiat mławski na 81., gmina Strzegowo 311 – tak wypadły w tegorocznym rankingu wydatków inwestycyjnych Wspólnoty nasze samorządy.

Jolanta Karpińska podziękowania


Ranking Inwestycyjny sporządza już od kilku lat samorządowe pismo Wspólnota. W zestawieniu znalazły się samorządy pogrupowane według rodzaju i wielkości. I tak będą to miasta wojewódzkie, miasta powiatowe i inne, powiaty i gminy wiejskie. Pod uwagę wzięta została całkowita wielkość wydatków majątkowych, ponoszonych w trzyletnim okresie.  

Pod uwagę wzięto całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2016–2018). Wskaźnik jest średnią wydatków inwestycyjnych z trzech lat w przeliczeniu na mieszkańca. W ten sposób autorzy unikają dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza z mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, by potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu.

W tegorocznej edycji wśród powiatów z naszych okolic najwyżej – bo na 5. miejscu znalazł się powiat pułtuski. 14. był płoński, 28 przasnyski. Mławski uplasował się na 81. Pozycji.

Wśród miast powiatowych pierwsze miejsce zajęło miasto Polkowice. Na 23 miejscu znalazł się Ciechanów, 30 – Nidzica, 38 – Działdowo. Mława uplasowała się na 64.

Wśród gmin wiejskich najwyżej sklasyfikowana został tradycyjnie już gmina Strzegowo – na 311 pozycji, nieco niżej, bo na  386  – Wieczfnia Kościelna. Stupsk uplasował się na 677, Szydłowo na 931. Poza pierwszym tysiącem znalazły się pozostałe gminy. 1065 był Lipowiec Kościelny,  1248 Szreńsk, 1322. Dzierzgowo, 1348 Radzanów i stawkę naszych gmin zamyka na 1349 pozycji Wiśniewo.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
sławomir
Gość
sławomir

OKM przed Bambolą… z przejścia dla pieszych WPROST NA SŁUP !!! prokurator (wymoderowano) nic nie widzii nic nie słyszy oraz wspiera milicję by gnębić donosicieli a ta milicyjna Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to milicja muława KASUJE Wasze zgłoszenia regularnie ostentacyjnie permanentnie by mieć święty spokój i se ordery ino wręczajom se…nawzajem…

abc
Gość
abc

Wypadają marnie, oj marnie.